Carolina Bliskova a Camilla Giorgi postupují do finále Montrealu

Montreal (AP)-Čtvrtá nasazená Carolina Blisková z České republiky postoupila v sobotu do finále National Bank Open, když porazila první nasazenou Arnu Sabalenku z Běloruska 6-3, 6-4.

„Myslím, že jsem dnes byla velmi solidní,“ řekla Blisková. „Udělal jsem všechno pro to, abych tento zápas vyhrál.“

Bliskova se v Nersetu utká s Camille Giorgiovou z Itálie 6-3, 3-6, 6-1. Na olympijských hrách v Tokiu Georgie porazila Bliskovou ve dvou setech v 16. kole.

Bliskova se na začátku zápasu porouchala, po prodloužené rally se ujala vedení 2: 1 poté, co Sabalenga poslal dalekonosný míč.

Sabalenka se začala usadit v polovině druhého setu, přišla směrem k síti a poté vrhala střely za soupeřkou. Bliskova pokročila s využitím své silné služby, kdy jedním skluzem zachránila bod zlomu a další dvě služby nemohla Sabalenga ovládat.

„Jsem velmi klidná. Samozřejmě mám určité nervy a emoce, ale snažím se toho moc neukazovat,“ řekla Blisková. „Na hřišti se děje spousta věcí, ale myslím si, že hlavním cílem je gól. a jít za tím cílem “.

Bliskova získala v roce 2020 v Brisbane 16 titulů WTA Tour. Minulý měsíc porazil Sabalenku ve wimbledonském semifinále a poté podlehl Ash Party ve finále.

Georgie, zařazená 71. na světě, měla čtyři esa a zachránila 7 z 10 brejkbolů. Má za sebou dva kariérní úspěchy, naposledy v roce 2018 v Linci.

„Jsem opravdu šťastná, protože dnes to byl skvělý zápas, i když druhý set pravděpodobně nebyl moje hra,“ řekla Georgie. „Trochu jsem ztratil rytmus. Ale pak jsem se vrátil a myslím, že třetí set, byl úžasný.“

Begula, dcera majitelů Buffalo Pills a Sappers Kim a Terry Begula, porazila Giorgi ve finále City Open ve Washingtonu, aby v roce 2019 získala svůj sólový titul WTA Tour.