Djokovič je připraven na slam quest, protože Plíšková vítězí na US Open

Novak Djokovic začíná své pátrání po historických grandslamových titulech v kalendářním roce v úterý na US Open, zatímco světová jednička Ashleigh Bartyová začíná svou honbu za postupnými slamovými tituly.

Djokovic začíná čelit dánskému Holgeru Rohmovi v nočních kvalifikacích na stadionu Arthura Ashe ve snaze stát se prvním mužem, který dokončí individuální turnaje od Rod Laver v roce 1969 a první od Stevie Graf v roce 1988.

Čtyřiatřicetiletý Srb si také honí 21. grandslamový titul, což by prolomilo rekordní remízu s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, oba chybějící kvůli zraněním.

„Tolik mě inspiroval, abych hrál svůj nejlepší tenis,“ řekl Djokovič. „Nevím, jestli budu mít více šancí vyhrát hlavní trofeje v kalendáři. Je to velmi jedinečná příležitost.“

Djokovič je neporažený v 15 zápasech prvního kola na US Open, ve hře je 145. nasazený Ron, který odehrál 13 po sobě jdoucích zápasů v kvalifikačních a výzvových akcích US Open.

Osmnáctiletý mladík je ale velkým smolařem Djokoviče, který honí historii, který vyhrál osm z posledních 12 grandslamových turnajů.

Australanka Bartyová, která si v červenci ve Wimbledonu zajistila svůj druhý titul a titul před dvěma týdny v Cincinnati, zahájí zápas proti Rusku Věře Zvonarevové, šestatřicetileté dvojce US Open 2010.

V úterních raných zápasech byla česká čtvrtá nasazená Karolina Plíšková, vicemistryně Wimbledonu Barty a vicemistryně US Open 2016, když porazila 130. nasazenou americkou divokou kočku Katherine McNallyovou 6-3, 6-4.

„Začala jsem velmi dobře a na konci prvního setu jsem trochu ztratila soustředění,“ řekla Plíšková. „Moje odeslání dnes opravdu neexistovalo. Bylo by lepší, kdyby se mi lépe sloužilo.“

Čínská Zhang Shuai zahájila vítězství 6-3, 6-4 nad Američankou Haile Baptiste a Australankou Aglou Tomljanovic nad Američankou Katie Volents 6-3, 6-1.

READ  Kidambi Srikanth, Ashwini Punaba patří mezi sedm hráčů, kteří byli pozitivně testováni na Covid-19; Několik jich z turnaje odstoupilo

Tokijský olympijský vítěz Alexander Zverev, čtvrtý nasazený Němec, navázal po zisku titulu Cincinnati sérii 11 výher. Otevře se Američanovi Samu Querreyovi.

Wimbledonský vicemistr Matteo Berrettini, který se před dvěma lety dostal do semifinále US Open, absolvoval v prvním kole zápas s Francouzem Jeremym Chardym. Světová osmička z Itálie usiluje o své sedmé vítězství v řadě nad Chardy.

Šestá kanadská nasazená Bianca Andreescu hraje svůj první zápas na US Open od zisku titulu v roce 2019, když ve finálovém nočním zápase proti Ashe narazí na Švýcarku Viktorii Golubičovou.

– Murray toaletní tweet –

Britský Andy Murray, který si stěžoval na dlouhou přestávku na toaletu Stefanosem Tsitsipasem v pondělní prohře s řeckým třetím semenem, vyjádřil v úterý na sociálních sítích svou nelibost.

Trojnásobný grandslamový šampion zveřejnil tweet porovnávající sedmiminutovou přestávku Tsitsipase s krátkým vesmírným letem miliardáře Jeffa Bezose.

„Dnešní fakt. Stefanosu Tsitsipasovi trvá dvakrát déle, než se dostane na záchod, než Jeffovi Pazosovi do vesmíru. Je to zajímavé,“ napsal Murray na twitteru.

Během zápasu Murray řekl: „Nikdy mi netrvalo dlouho, než jsem šel na záchod.“

Australan Nick Kyrgios také hovořil o dlouhých přestávkách v koupelně během své prohry se Španělem Roberto Bautistou Agutem a ptal se, proč měl časovou chybu pro získání ručníku, když ostatní hráči měli „20minutové přestávky v koupelně“.