Kvalifikace, výsledky, Celtic vs Midtjylland, reakce, Anzhi Postecoglou, skóre, góly, fotbalové zprávy

Celtic ve středu neuspěl ve svém posledním zápase Ligy mistrů, když prohrál 2: 1 po prodloužení v dánském Midtjyllandu, když Skoti padli ve druhém kole kvalifikace 3: 2.

Celtic, první britský klub, který byl v roce 1967 korunován evropským šampionem, rok před Manchesterem United, si musel jen za to, že promrhal vedení, aby vklouzl do méně lukrativní Evropské ligy, kde nyní bude čelit české straně Jablonci.

Callum McGregor vystřelil domů, aby jim dal naději, zakroutil rohovým kopem a předvedl Celtic o tři minuty do prvního poločasu.

Sledujte živé přenosy ze skotské Premier League 2021/22 s BEIN SPORTS na Kayo. Jste v Kayo noví? Vyzkoušejte nyní 14 dní zdarma >

Manchester United podepsal smlouvu s Varanem 00:35

James Forrest měl poté vyloučit nerozhodný výsledek, jen aby návštěvníkům hned po jeho příchodu zkazil jedinečnou příležitost.

Glasgowský tým vedený novým australským trenérem Angeem Postecoglou žil v lítosti nad tím, že Midtjylland remizoval hodinu po remíze s Aware Maple, který s Austrálií odehrál 17 mezinárodních zápasů, s hlavou kolem brankáře Scotta Payna.

Celtic včera v noci rychle zaostal a celkem čtyři minuty do první prodloužení vystřelil Rafael Onedica zblízka ze zmatku v obraně Celticu po rutinním volném kopu.

Reakce byla po zápase prudká, ale na obranu Postecoglou.

„Není divu, že keltský odchod skončil,“ napsal bývalý hráč Celticu Chris Sutton na Twitteru.

„Ange Postecoglou byla předána nejhorší ruka jakéhokoli keltského manažera za posledních 20 let. Síly, že byste se měli stydět za to, že s touto rukou budete jednat.“

„Léta pracují velmi pomalu a přivedou hráče příliš pozdě, ale tato sezóna je něco jiného.“

Když mluvil o Premier Sports, Sutton byl přesvědčen, že Postecoglou by neměl být obviňován.

READ  Yaroslava Mahochich skočí na Ukrajinu, ale nemůže se vrátit

„Dominic McKay by měl zavolat Angie Posteclouové a omluvit se,“ řekl.

To je na desce, ne ředitel.

John Hartson mezitím varoval, že návrat k pokračujícímu úspěchu nepřijde rychle.

„Celtic prochází obrovským přechodem,“ řekl Premier Sports.

„Bude to pro mě trvat dva roky, než se vrátím na správnou cestu.“

„Je to velká rána, ale myslím, že najdete spoustu keltských příznivců, kteří by nebyli překvapeni,“ řekl expert Sky Sports Andy Walker.

„Nedostatečná příprava na naplánované zápasy sezóny nechala nového trenéra tvrdě odhaleného.“

Tuto ztrátu nazvala „katastrofou“, ale Postecoglou odpověděla v rozhovoru pro BBC a prohlásila: „To ještě zdaleka nekončí.“

„Je to velmi silná jazyková společníka,“ řekl, „nevím, jaká je tvá verze katastrofy, ale rozhodně to neodpovídá mé definici toho, co se stalo dnes večer.“

„Je zřejmé, že to byla neuspokojivá noc, zklamání, které jsme nemohli projít, nemohu vyčítat úsilí hráčů, myslím, že se oblékli a zápas jsme kontrolovali.

„Dali jsme gól a pak jsme měli dobrou šanci jít 2: 0 nahoru a pak hned skórovali a my jsme trochu ztratili na síle.“

„Ne, katastrofa pro mě znamená konec. To je daleko od konce.“

„Navrhujete, aby se tento klub zhroutil a naše sezóna skončila, nevidím to tak.

„Ano, je to naprosté zklamání, fotbal Ligy mistrů je prioritou, ale nemohu žádat o další hráče.

„V sobotu začíná naše ligová kampaň.“

„Obviňuj mě? Neobviňujeme lidi, přijímám odpovědnost, odpovědnost leží na mně.“

„Používáš opravdu silný jazyk pro něco, o čem si nemyslím, že si takový vzhled zaslouží.“

Dánové nyní čelí veteránovi z holandské strany Eindhovenu, který ve třetím kvalifikačním kole zvítězil nad tureckou Galatasaray 2-1, aby získal souhrnné vítězství 7-2.

READ  Dva roky po titulu French Open, rok po prohře COVID v prvním kole na to Krejčíková chce zapomenout