Moira Stewart je velmi blízko času českého maratonu na olympiádu

2021 čtvrtek 15. dubna

Bronzová medailistka a vítězka Moira Stewart Polkirk 2020 Mary McLennanová a Annabel Simpsonová (foto Bobby Gavin)

Kambuslang Harrier Moira Stewart Začátkem tohoto měsíce debutoval na švýcarském atletickém maratonu v Belle.

Moira, který v posledních letech získal stříbrnou a bronzovou medaili na Lindsay National XC a je dobře známý se svým otcem Eddiem Kampuslangem, zajel 2,29,39 a skončil jen devět sekund od automatického olympijského místa v týmu České republiky.

Závod pořádali někteří švýcarští sportovci a někteří nešvýcarští hosté, aby zaznamenali olympijský kvalifikační čas.

Když to vyšlo, kardiostimulátory lépe sloužily mužským a ženským švýcarským soupeřům. Vítězný muž Adrian Lehman Švýcarské 2,12,34 procentního bodu dosáhlo poloviny bodu na 65,50, přičemž dalších šest hráčů.

Vítězná žena Helen Dola Beckley V 2.24.57 v Etiopii v 71.21 prošel eritrejský mužský závodník v polovině společnosti. Druhá dáma Fabian Šmoula Švýcarský národní rekord 2.26.14.

Moira nedostal žádný kardiostimulátor, ale jeho bratr Geron byl primárně běžec na 800/1500 metrů a plánoval s ním přijít na hodnotu 25-30k. Protože však Moira byla na malém poli úplně izolovaná, zůstal s ním až 40 tis.

V polovině 74.06 byl Moira podle plánu na olympijský kvalifikační čas, ale bohužel v pozdějších fázích utrpěl lepkavé kouzlo, aby ztratil požadovaný čas za devět sekund. Jedná se nicméně o velmi silný úvodní výkon.

Žádná Češka zatím nestanovila standard a Moirin čas by mohl otevřít dveře olympijskému výběru prostřednictvím světového žebříčku.

Moirin bratr Geron oceňuje pomoc své sestře. Kurz dokončil ve svém nejlepším čase 2.30.05, mimo jeho vzdálenou zónu pohodlí.

Jejich otec Eddie však stále drží rekord rodinného maratonu 2,23,47, který běžel na 39 a poté se stal 2,26,59 m40.