Nejnovější olympiáda: nejmladší tokijský sportovec opouští hry | buvolí sporty

Bez formálního vstupu na olympiádu soud rozhodl, že „výsledkem, ať už je to pro sportovce jakkoli nešťastné, může být pouze odmítnutí návrhu“.

Austrálie bez cyklisty Rohana Dennisa v mužském olympijském silničním závodě, i když ne proto, že měl pozitivní test na COVID-19.

Dennis se rozhodl přeskočit závod, který běží na brutální trati v mrznoucím horku, které sotva odpovídá jeho dovednosti, takže se místo toho může soustředit na zkoušku příští týden.

Dennis, který vyhrál etapu v každé ze tří Grand Tour, je také jedním z nejlepších na světě v závodech s časem. Byl dvojnásobným mistrem světa, pomohl Austrálii získat stříbrnou medaili na londýnských hrách v roce 2012 a je předchozím držitelem světového rekordu za hodinu.

Ve zkušební době bojoval o medaili na hrách v Riu, ale měl mechanický problém, který vyžadoval výměnu motocyklu a vyřadil ho ze závodu.

Celý španělský cyklistický tým byl vyčištěn na silniční závody mužů několik hodin před výkopem a po pozitivním testu COVID-19 s masovou masérkou skončil vyčerpávající období limbu.

Alejandro Valverde, Gorca Izagiri, Ion Izagiri, Omar Fraile a Jesus Herrada byli považováni za blízké kontakty masérky, ale všichni se vrátili s negativními výsledky testů, které jim umožnily v sobotu startovat v parku Musashinomori.