Olympijské hry: Co se stalo v úterý v Tokiu a poslední počet medailí

TOKIO – Simone Bilesová se nečekaně stáhla ze soutěže ženských skupinových gymnastiek poté, co ztratila směr antény. Uprostřed této změny porazil silnější ruský tým Američany o zlatou medaili. Na druhém místě byly USA.

USA se s Japonskem setkaly na svém posledním softbalovém olympijském finále v roce 2008 a Japonsko zvítězilo. Softball byl poté vyřazen z her a po jeho návratu se setkaly stejné dva týmy. Japonsko opět zvítězilo 2: 0.

Americký ženský basketbalový tým odstartoval olympiádu těsnějším než očekávaným vítězstvím nad Nigérií 81-72. Aja Wilson vedla všechny střelce s 19 body.

Američanka Lydia Jacoby získala zlato v prsu žen na 100 m, zatímco její slavnější kolegyně Lily Kingová obsadila třetí místo. Tom Dean a Duncan Scott šli na dvounohý zápas s Británií na 200 volných stylů.

Naomi Osaka zapálila kotel na zahajovacím ceremoniálu, ale byla vyřazena ve třetím kole tenisového turnaje, 6: 1, 6: 4, českou Markétou Vondrosovou.

Americký rugbyový tým mužů vedl ve čtvrtfinále v první polovině 21: 7 proti Británii, ale nedokázal vydržet a prohrál 26: 21.

Američanky Carissa Moore a Brazilec Italo Ferreira získávají první zlaté medaile v surfování.

Flora Duffyová získala první bermudskou zlatou medaili v triatlonu žen.

Americký ženský fotbalový tým, který podlehl Švédsku a porazil Nový Zéland, rozdělil rozdíl a remizoval s Austrálií. Tým postoupil do čtvrtfinále.

USA získaly od úterý nejvíce medailí s 25, ale Japonsko získalo nejvíce zlatých s 10.

READ  Míříte ke katastrofě? Spojené státy a Rusko posilují své pozice v rozhovorech | Zprávy, sport, práce