Švédsko porazilo Španělsko a Itálie získala evropského šampiona – Sports News, první příspěvek

Druhý poločas Victora Claessona po vynikající práci křídelníka Juventusu Dejana Kulusevského postavil Švédsko před B skupinu se dvěma body.

Viktor Cleeson vstřelil vítězný gól Švédska proti Španělsku v kvalifikaci mistrovství světa 2022. AP / TT

Švédsko ve čtvrtek ve Stockholmu porazilo Španělsko 2: 1, aby ovládlo svou skupinu v kvalifikaci mistrovství světa, zatímco Itálie hostila Bulharsko ve svém prvním zápase od vítězství na mistrovství Evropy 2020.

Jinde Belgie porazila Estonsko, Anglie porazila Maďarsko v zápase poznamenáném zprávami o rasistických chorálech a Německo ve svém prvním zápase jako trenér Hansi Flick porazilo Lichtenštejnsko.

Carlos Soler dal Španělsku vedení v páté minutě, ale Alexander Isaacs vyrovnal za hostitele jen o minutu později.

Na turnaj 2022 v Kataru se automaticky kvalifikují pouze vítězové skupin, zatímco na druhé místo čeká play-off.

Španělsko dosáhlo všech finále Světového poháru, protože se jim nepovedlo kvalifikovat v roce 1974, ale mají hodně práce, aby v tomto závodě pokračovali.

Španělský kapitán Sergio Busquets přiznal: „Naše situace se stále více komplikuje, už ji nemáme ve svých rukou.“

„Hráli jsme dobře, ale přišli jsme o tolik štěstí. Musíme pokračovat, stále zbývá hodně her.“

Itálie zvýšila svůj neporažený národní rekord na 35 zápasů, ale nebyla to oslava, ve kterou florentští muži Roberto Mancini doufali, když se vrátili ke hře poté, co v červenci ve finále mistrovství Evropy vyhráli penaltový rozstřel nad Anglií.

Federico Chiesa dal Azzurri perfektní start úvodním gólem v 16. minutě, ale gól Atanas Iliev pět minut před koncem prvního poločasu dal Bulharsku remízu 1: 1.

Itálie, která vynechala finále roku 2018 v Rusku, zůstala na špici C -skupiny, ale Švýcarsko, o čtyři body pozadu, má za sebou dva zápasy.

READ  2023 odhalení elektrického SUV Škoda Enyaq RS iV v Austrálii

Anglie umlčuje maďarský dav

Švédsko porazilo evropské šampiony Španělsko ve kvalifikaci mistrovství světa FIFA, která se konala v Itálii

Anglie v kvalifikaci mistrovství světa ve fotbale v Budapešti vstřelila proti Maďarsku čtyři góly. AP

Britská média informovala, že Raheem Sterling a Jude Bellingham byli terčem opičích chorálů, když se Anglie vzpamatovala ze své trýznivé porážky ve finále mistrovství Evropy vítězstvím 4: 0 nad Maďarskem v Budapešti.

Většina z 60 000 fanoušků vypískala hráče Garetha Southgata, když jeli, aby upozornili na rasovou nespravedlnost před výkopem, než opakovaně vrhali rakety na hostující tým z tribuny.

Na pole byla také spuštěna pochodeň.

„To jsem neslyšel (rasistické chorály). Promluvím si s chlapci a uvidím, jestli nějaké slyšeli,“ řekl kapitán Anglie Harry Kane. ITV.

„Budeme muset informovat UEFA, jak to pravidla dovolují. Pokud tomu tak je, doufáme, že UEFA výrazně pokročí.“

Sterling reagoval na nepřátelský dav Puskas Arena nejlepším možným způsobem úvodní brankou v 55. minutě, než hlavičkami skórovali Kane a Harry Maguire.

Pozdní gól Declana Riceho znamenal pro Anglii hvězdnou noc, když si čtvrtým vítězstvím ve skupině A udrželi svůj stoprocentní rekord.

Polsko je nyní v tabulce druhé, pět bodů za Anglií, která se příští týden setká ve Varšavě poté, co Robert Lewandowski skóroval při výhře 4: 1 nad Albánií.

Německo dlouho bojovalo proti Lichtenštejnsku v St. Gallenu, ale nakonec vyhrálo 2: 0, aby získalo tři klíčové body.

Flick byl občas viditelně frustrovaný, ale byl by rád, že jeho dva útočící útočníci, Timo Werner a Leroy Sane, oba skórovali.

Čtyřnásobní mistři světa Arménie v neděli hostí vedoucí skupiny, kteří jsou o bod pozadu.

Arménie remizovala 0: 0 se Severní Makedonií.

Romelu Lukaku si připsal ortézu, která vedla Belgii k výhře 5: 2 nad Estonskem v Tallinnu.

Muži Roberta Martineze mají na čele skupiny E tři body před Čechy, kteří porazili Bělorusko 1: 0.

READ  Curling Notebook: Moskowy se vrací do týmu Dunstone v zápasech Saskatchewan