Únikový zápas České republiky po pomalém startu proti Dánsku

V Euro 2020 jsou to nyní jen čtyři týmy a Česká republika k nim bohužel není. Strana Jaroslava Sylhaviho byla na turnaji zatím impozantní, ale v sobotu odpoledne ji ve čtvrtfinále porazilo Dánsko.

Pro tým, který během turnaje porazil fotbal a povzbuzoval své fanoušky, hráli Češi stejným stylem, jako když čelili tanci. Dominovali lisováním majetku, ale nebyli dost lékaři, protože jejich soupeři postoupili vítěze 2-1 do posledních čtyř.

Češi platí za pomalý start

Sylhaviho tým si vybudoval reputaci pro začínající zápasy na přední noze. V 16. kole zvítězili nad Skotskem, remizovali s Chorvatskem 1: 1 a nad Nizozemskem 2: 0.

Ve všech těchto zápasech začala Česká republika stoupat a vstřelila první gól. Proti Dánsku však začali pomalu ve čtvrtfinále, za které dostali výplatu.

Pět minut po zápase uspala obrana Sexu a umožnila Thomasi Delaneyovi, aby si startér odvedl domů z rohu bez povšimnutí.

Caspar Dolberg postoupil tři minuty před poločasem 2: 0 a ukončil jakoukoli šanci na návrat. Ačkoli Patrick Schick snížil deficit na začátku druhé poloviny, bylo to trochu pozdě, protože pomalý start České republiky byl nakonec nákladný.

Česká republika se prohlašuje stylově

Češi byli v polovině 2000s jedním z nejlepších národních fotbalových týmů. Před mistrovstvím světa FIFA 2006 tomu tak nebylo. Na světě2.

Na hranici mezinárodního fotbalu jsou však již více než deset let. Jejich výkon na Euro 2020 je včasnou připomínkou toho, jak dobrá je fotbalová země.

„Po prvním poločase jsme padli 2: 0 a museli jsme s tím něco udělat, takže jsme přidali dalšího útočníka a hráli 4: 4: 2. Dany jsme odsunuli,“ uvedl po zápase Jaroslav Silhavy. Sky Sports.

„Ale jak čas plyne, nemáme energii k dosažení rovnováhy.“ Za výkony, které předvedli během turnaje, vděčíme všem našim hráčům. Byli zklamaní; Dokonce jsem viděl slzy v jejich očích. Byli jsme ale blízko k dosažení největšího vítězství, postup do čtvrtfinále byl obrovským úspěchem pro celý český fotbal. “

Česká republika je zpět a hráči jako Vladimir Kufal, Tomáš Suzek a Schick si jsou jistí, že v následujících zápasech dosáhnou lepšího pokroku.