Utrpení jako Cambuslang Harrier ztrácí místo na české olympiádě

Běžec Cambuslang Harrier Moira Stewart těsně minul kvalifikaci na olympijský maraton s rodnou Českou republikou.

Moira, dcera klubové legendy Eddieho, měřila kvalifikační čas 2,29,28, jen pro tři soupeře s rychlejšími časy.

Sportovec Harrierů byl jen 10 sekund od konečné olympijské pozice, která skončila s konkurencí, která se minulý týden zúčastnila potenciálně rychlejší trati v Rakousku.

Aplikace Lanarkshire Live je nyní k dispozici ke stažení.

Získejte všechny zprávy z vašeho okolí – plus funkce, zábavu, sport a nejnovější zprávy o zotavení Lanarkshire z pandemie koronavirů – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Bezplatné stažení obsahuje nejnovější zprávy a exkluzivní příběhy a umožňuje vám přizpůsobit stránku pro sekce, na kterých vám nejvíce záleží.

Vydejte se do App Store a nenechte si ujít nic v Lanarkshire – iOS Android

Poté, co před osmi týdny zmeškala olympijský kvalifikační čas před devíti vteřinami, běžela Moira vzdálenost znovu a doufala, že si vezme jedno ze zbývajících dvou míst.

Nepřesné GPS ukázalo, že Moira je na správné cestě ke svému cíli, a když se to dozvěděla, zbýval jí jen jeden tisíc, příliš pozdě na to, aby získal čas zpět.

Pražská závodní dráha o 13 kolech měla dlážděné ulice a tramvajové linky i protivětru podél břehu Vltavy.

Tempo bylo také obtížné měřit, protože kola byla těsně pod 3K a bez oficiálního značení na trati, které by naznačovalo hlavní mezistupně, se Moira a její skupina spoléhaly na hodiny GPS.

Zdá se, že to potvrzuje, že byl na dobré cestě, aby tabulka 3.30K dosáhla celkového času 2,27 / 28.

Jejich čtení však ovlivnily vysoké budovy obklopující staré město.

Ničivá Moira prohrála s atletkou, kterou porazila o pět týdnů dříve, když již pátým rokem zvítězila v šampionátu na trati 10 000 m, stejně jako v mistrovství světa v půlmaratonu v roce 2020.

READ  Recenze You People: Komedie Netflix o střetu kultur vychází ze srdce

Řekla: „Věděla jsem, v kolik chodila dívka před týdnem.

„Proto jsme šli na 3,30 tis., O kterých jsme si mysleli, že běžíme pořád.

Moira si myslela, že je na správné cestě v kvalifikačním čase, ale minula to

Další sportovní zprávy z celého Lanarkshire

„Viděl jsem, že to neudělám, když jsem zkontroloval hodinky asi 1 km od konce a uviděl děsivý čas.“

„Také jsme nevěděli, že trať byla kratší než 3 kilometry. Takže jsme si s mým trenérem mysleli, že běžíme podle plánu.“

Moira se umístila na druhém místě v seznamu nejrychlejších sportovců v Evropě a České republice se skóre 2,29,28.

• Mezitím, blízko domova, zaznamenali sportovci Harrier Gavin Smith a Jimmy McKinnon dobré časy na setkáních Millers FC v Manchesteru, přes 5 000 ma 1 500 m.

Smith zaznamenal svůj nejdelší čas 14,49,26 pro nejdelší událost, zatímco McKinnonův čas 3,53,11 při jeho debutu na trati v roce 2021 spadl mimo PB.

V jiném sociálně povoleném závodě vytvořil Mark Gallagher PB 16,47 a překonal rekord kurzu M50 Gypsy Brae o 22 sekund.

Šest členů Cambuslangu si vedlo dobře v měsíčníku Virtual 3k on Green.

Kirsty O’Brien byla třetí dáma s časem 11,57, Eddie Carr byl první M60 za 12,09 a Iain Crawford byl druhý M50 za 12,23. Paula McCabeová byla pátá s časem 12,38, Jacqueline McClewová byla druhá v F50 s časem 13,05 a Peter Ogden byl první M70 s časem 15,35.

Sportovci z Cambuslangu byli velmi prominentní na půlmaratonu Virtual Mull of Kintyre a 10 tisíc závodech.

Manželské duo Kenny a Jennifer Campbell zvítězily ve svých třídách s časem 1,17,07 a 1,32,34 na domácí půdě.

Na druhém místě se umístil Kieran Cooper (1.19.06) před svým otcem Richardem (1.28.38).

READ  Každá země na Jantarovém seznamu otevírá své brány plně očkovaným Britům, kteří byli dvakrát bodnuti

Stuart McGeitchie si vybral nejkratší vzdálenost, kterou skončil třetí se skóre 37,17.