Ester Ledecká je před zimní olympiádou stále hrozbou na lyžích i na snowboardu

Fenomén sportovního šermu Ester Lydica Byl jednou ze superhvězd na Zimních olympijských hrách 2018.

Když česká atletka vstoupila do jihokorejského Pchjongčchangu jako favorit na zlatou medaili v paralelním obřím slalomu, šokovala svět – i sebe – když získala zlato v alpském lyžování.

Když ji Lidica o osm dní později následovala se zlatou medailí za krasobruslení, pražská rodačka, která ve volném čase ráda hraje plážový volejbal a surfuje, se stala první ženou, která vyhrála zlaté zimní olympijské medaile ve dvou různých sportech na jednom hřišti.

Před zimními olympijskými hrami v Pekingu v roce 2022 zůstává Ledecká jedničkou v alpském lyžování i ve snowboardingu.

Když nebruslí, Ester Ledecká je světově nejoblíbenější bruslařkou

I když rozdělila čas mezi dva sporty, zůstává Ledecká nejdominantnější světovou závodnicí ve snowboardingu. Od her v Pchjongčchangu se dvojnásobná zlatá olympijská medailistka zúčastnila 14 soutěží na Světovém poháru v krasobruslení a 13krát skončila na stupních vítězů.

Zatímco její kolegové alpští lyžaři jsou v současné době ve francouzském Val d’Isere na víkendový sjezd a Super-G (závod, ve kterém je Ledica obhájkyní titulu), 26letá Ledica místo toho odcestovala do italské Carezzy. soutěžila ve svém prvním Světovém poháru ve snowboardingu za více než rok.

„Opravdu to chci udělat všechno, ale bohužel kalendář FIS nevidí, že někdo může dělat obojí,“ Ledecká Sdělit Reuters tento měsíc předem.

Ledecká, která ve středu dosáhla nejlepšího času v kvalifikaci, vyhrála své první tři závody typu head-to-head v obloukovém obřím paralelním slalomu. Ve finále proti rakouskému bruslaři Daniela Olpingová, Ledecká spadla v sedmém kole a skončila druhá. (Konečný videoklip mezi Ledeckou a Ulbingem je uveden výše.)

Lidický úspěch v alpském lyžování v Pchjongčchangu sice šokoval, ale nebuďte překvapeni, když to zopakujete v Pekingu

Pokud jde o její postup jako alpská lyžařka, Ledica se od roku 2018 neustále zlepšovala. V roce 2020 i 2021 skončila desátá v celkovém pořadí Světového poháru a posílila ji o pět umístění na stupních vítězů.

READ  Vícebodové úsilí o vítězství Koraševa a Kopalika

V alpském lyžování jsou závody organizovány tak, aby nejúspěšnější sportovci soutěžili v první dvacítce, i proto byl Lydekův olympijský výsledek 2018 – dosažený s náprsenkou číslo 26 – takovým překvapením.

Ale díky Lidiciným dalším úspěchům v alpském lyžování se s tak vysokou postavou v Pekingu určitě nevyrovná.

Ledecká také věří, že má náskok na nadcházející zimní olympijské hry. V rychlostních závodech v alpském lyžování – specialita Lydicy – ​​se málokdy podaří méně známým lyžařům dosáhnout úspěchu na svazích, kde rok co rok závodí ostřílení sportovci.

Ale s testovacími akcemi v Yanqing, které Čína zrušila v důsledku pandemie Covid-19, na olympijských svazích nezávodili žádní elitní lyžaři.

„Všechny ostatní dívky mají obvykle mnohem více zkušeností se sjezdovkami než já a nyní jsou na stejné úrovni jako já, takže se je pokusím využít ve svůj prospěch,“ řekla Lydeka. Reuters.

K tomuto příběhu přispěl výzkumný tým NBC Olympics.