Australian Open: Američanka Anisimová poráží olympijskou vítězku. Barty, Nadal je napřed

1/6

Američanka Amanda Anisimová (na snímku) porazila ve středu v Melbourne ve druhém kole Australian Open 2022 Švýcarku Belindu Bencicovou ve dvou setech. Foto Jason O’Brien/EPA-EFE

Leden. 19 (UPI) – Ash Barty, Naomi Ósakaová a Rafael Nadal patřili k nejlepším tenistům, kteří postoupili do třetího kola Australian Open 2022 středeční výhrou v Melbourne.

Američanka Amanda Anisimová udělala jedno z nejvýznamnějších překvapení dne, když vyhrála rovné sety nad zlatou medailistkou z letních her 2020 Belindou Bencic ze Švýcarska.

„Cítil jsem, že chci využít své zkušenosti a začít rychle,“ řekl Barty novinářům. „Dokázal jsem to. Šlo mi to opravdu dobře, dokázal jsem najít spoustu forhendů a opravdu dobře kontrolovat zápas.“

Bartyová, nejlepší nasazená, porazila Italku Lucii Bronzettiovou za 52 minut. Australan nasbíral osm es a 21 vítězných výher 6-1, 6-1. Mezi nejlepšími ženskými hráčkami, které se kvalifikovaly na čtvrté místo, byly Česká republika Barbora Křežíková, 5 nasazená Řecko Maria Sakkari a 8 nasazená Španělka Paula Padusa.

Japonka č. 13 Naomi Ósakaová porazila Američanku Madison Pringleovou 6:0, 6:4. Mistr dvouhry tento zápas vyhrál za 65 minut.

Anisimová ve věku 20 let potřebovala 88 minut na podání 22. nasazené Bencicové. Při tomto vítězství vypálila sedm es a 28 vítězů. Jessica Pegula a 21. nasazená Madison Keysová byly dalšími dvěma Američankami, které se ve středu kvalifikovaly vítězstvím ve třetím kole.

„Blinda je opravdu těžký soupeř a věděl jsem, že to bude těžký zápas, zvláště s týmem [weather] dnešní podmínky. Jsem opravdu nadšený, že jsem ve třetím kole.“

A Anisimová se v zápase třetího kola střetne s Ósakou.

Němec Alexander Zverev, nasazený 3, ze Španělska, Rafael Nadal, nasazený 7, a Ital Matteo Berrettini, nasazený 7, patřili mezi nejlepší hráče, kteří se kvalifikovali během první vlny zápasů druhého kola.

READ  Japonští horolezci cílí na výšky, aby ukázali sílu

Zverev porazil Australana Johna Millmana 6-4, 6-4, 6-0. Nadal porazil Němce Yannicka Hanfmanna 6-2, 6-3, 6-4. Berrettini porazil Američana Stephana Kozlova 6-1 4-6 6-4 6-1.

Adrian Mannarino dosáhl jednoho z posledních překvapení, když porazil polskou desítku Huberta Hurkacze ve dvou setech. Dvaadvacetiletý Riley Opelka a Sebastian Korda byli dva američtí favorité, kteří ve středu postoupili vítězstvím ve druhém kole.

Pokrytí druhého kola pokračuje v 19:00 a potrvá do čtvrteční 7:00 na ESPN+ a ESPN2.