Zabiur proplouvá kolem Bouskové, aby dosáhl prvního semifinále Wimbledonu |  Novinky z tenisu

Zabiur proplouvá kolem Bouskové, aby dosáhl prvního semifinále Wimbledonu | Novinky z tenisu

Třetí nasazená Tuniska Ones Japier, nejlépe přeživší v losování žen, se vzpamatovala ze ztráty svého prvního setu ve Wimbledonu v tomto roce a postoupila do svého prvního grandslamového semifinále výhrou 3-6 6-1 6-1 nad Češkou Marií Bouškovou. Úterý. .

Od té, co letos Jaber utrpěl šokující porážku v úvodním kole na Roland Garros, vyhrál na trávě 10 zápasů v řadě a do All England Clubu v Berlíně dorazil s titulem v čele.

Zabirová, která momentálně hraje ve svém kariérním žebříčku druhá, se setká se svou krajankou — 103. Tatjanou Marií, která dříve porazila Němce Julese Niemeyera a dostala se do sobotního finále.

Japier řekla, že by bylo těžké hrát proti její „kamarádce z grilu“ Marii, která se loni vrátila z mateřské dovolené a po porodu druhé dcery se dostala do svého prvního velkého semifinále na 47. pokus.

„Miluji Tatjanu moc a její rodina je tak úžasná,“ řekl Jaber. „Je to skvělá kamarádka. Jsem moc rád, že se dostala do semifinále.

„Podívejte se na ni teď, protože se tolik snažila hrát a vyhrávat grandslamy. Po dvou dětech je v semifinále. Je to opravdu úžasný příběh.“

Zabiurův příběh o tom, jak se stala první Arabkou, která se dostala do grandslamového semifinále dvouhry (27), a první ženou z Afriky, která vyhrála major.

Zapier, který se dostal do osmifinále Australian Open 2020, řekl, že se snaží ve své zemi inspirovat novou generaci tenistů.

„Doufám, že je to motivuje k lepším výkonům a k vidění více hráčů na turné,“ řekl.

Zabezpečení STOIC

Zabir, který se dostal do svého druhého wimbledonského čtvrtfinále, neztratil ve svých čtyřech kolech ani set.

V úvodních fázích prvního setu proti Bouskové použila spoustu drop shotů, ale třiadvacetiletá Češka je dobře četla a otupila jednu z hlavních zbraní Tunisanky.

READ  Bojovník dostal zákaz vstupu do české organizace MMA kvůli Hitlerovu tetování

Boušková byla odměněna přerušením podání v páté hře, když stíhala většinu svých úderů. Devátý brejk jí vynesl úvodní set.

Jabir prohrál na letošním turnaji první set a Tunisan se zvedl.

Sedmadvacetiletá hráčka zesílila agresivitu, začala klepat na zem a prolomila první hru na podání Bouskové ve druhém setu.

Po druhém a třetím přerušení Tuniska rychle vyrovnala stav zápasu, když její oblíbené drop shoty opět našly značku na zelené trávě.

Vloupání do koupelny

Češka vyhrála zápas na centrkurtu přes šest na 10 hráčů a šla do dlouhé toaletní přestávky, ale nedokázala změnit tempo.

Boušková, která se před letošním šampionátem nikdy nedostala přes druhé kolo grandslamu, vedla ve druhém utkání 40:0, když Jaberová prolomila pět bodů v řadě, prolomila podání a poté upevnila svou výhodu na držení.

Zapier vyhrál osm her v řadě a dostal se do vedení 4:0, než Čech zastavil molocha brejkem a získal třetí set.

Ukázalo se však, že to byl jen menší zádrhel pro Zapiera, který si dal v další hře další pauzu.

„Věděl jsem, že přijde a dopracuje mě k zisku bodu,“ řekl Jaber. „Je to velmi talentovaná hráčka a během druhého setu jsem se probral a jsem moc rád, že jsem ve třetím setu hrál velmi dobře.

„Jsem ráda, že jsem se ve své hře zvedla. Ve druhém setu jsem byla agresivnější, hlavně takticky hrála některé úhly, což se jí moc nelíbilo.“