Sabalenka, Joffe, Rybakina postupují ve Stuttgartu |  Novinky z tenisu

Sabalenka, Joffe, Rybakina postupují ve Stuttgartu | Novinky z tenisu

Druhá nasazená Aryna Sabalenková postoupila na Porsche Grand Prix do čtvrtfinále, když porazila Barboru Krejkovou 6:2, 6:3.

Běloruska Arina Sabalenková vrací míč Češce Barboře Krejkové během druhého kola stuttgartského tenisového zápasu v Porsche Areně v německém Stuttgartu, ve středu 19. dubna 2023 (Marijan Murat/dpa via AP) (AP)

Šampionka Australian Open se dostala do finále ve Stuttgartu dva roky po sobě, ale dosud nevyhrála antukový turnaj.

Šampionka French Open z roku 2021 Krejčíková porazila Sabalenkovou ze šesti mítinků v kariéře pouze jednou.

Vítězství si ve středu připsali také Coco Gauff, wimbledonští šampioni Elena Rybakina a Ons Jabeur.

Pátý nasazený Gauff se utkal s vracející se Veronikou Kudermetovou, která rozhodla o vítězství 6-2 4-6 7-6 (3) a postupu do druhého kola.

Gauffův ruský rival vyhrál čtyři zápasy v řadě, aby ukořistil druhý set ze stavu 4-2 a vrátil se z 5-3 v rozhodnutí, aby si vynutil tie-break, než si Gauff konečně zajistil vítězství. Devatenáctiletá Američanka hraje Anastasii Potapovovou.

Gauffová hraje svůj první turnaj od rozchodu s trenérem Diegem Moyanem po Miami Open.

Rybakina vyhrála pět zápasů v řadě a připsala si vítězství 7-5 6-3 nad Julesem Neemeyerem poté, co ve druhém setu prohrávala 3-1. Dále hraje roli Beatrice Haddad Maya.

Třetí nasazený Jaber porazil Jelenu Ostapenkovou 1:6, 7:5, 6:3.

Karolína Plíšková, která hrála potřetí ve čtyřech turnajích, porazila osmou nasazenou Marii Sakkari 6:2, 6:3 a připravila si tak zápas ve druhém kole s Donnou Vekic. Plíšková vede 4-3 v kariéře se Sacari, která minulý měsíc vyřadila Češku ve třetím kole v Indian Wells, než se dostala do semifinále.

READ  Nizozemský tenista má pozitivní testy na COVID, organizátoři oznamují 16 nových případů na olympijských hrách v Tokiu