Semifinálová jízda VN končí prohrou s Českem na FIVB Challenger Cupu

Česká republika FIVB Challenger Cup 2024 jako vicemistr Evropské Zlaté ligy 2024. Je to podruhé, co evropský tým postoupil do semifinále Challenger Cupu, zatímco vietnamský ženský volejbalový tým se tímto postupem zapsal do historie. soutěže.

Vietnamští fanoušci podporují tým trenéra Nguyena Tuan Kieta. Foto: FIVB

Svěřenci trenéra Nguyena Tuan Kieta vstoupili do zápasu sebevědomě, když se střetli s impozantním soupeřem na 16. místě světového žebříčku. Češi však využili své výškové převahy a předvedli působivý útočný projev. Jejich obrana nadále odrážela útoky Than Thuy a Pich Thuyen.

Češka vedla 9/5, 20/13 a zajistila si vítězství 25/19 nad Vietnamem v prvním setu.

Česká republika hrála dominantně. Foto: FIVB

Češky i ve druhém setu nadále dominovaly vietnamským hráčkám. Navzdory statečnému úsilí Bich Tuyen se proti vyšším blokařům soupeře trápila. Světová šestnáctka vyhrála druhý set 25/14.

Vietnamské volejbalistky začaly třetí set důrazně, vyrovnaly Českou republiku 2:2 a poté vedly 7/6 a 10/9. Přesto převážily um a zkušenosti Čechů, výsledkem byla výhra 25/19 a celková výhra 3:0.

Vietnamští hráči nedokázali prohrát. Foto: FIVB

Touto prohrou 0:3 se vietnamské volejbalistky utkají 7. července od 14:00 s Belgií o třetí místo.