Euro 2024 – Česká republika 1-2 Turecko: Pozdní výhra se kvalifikuje proti Rakousku, zatímco Češi litují červené karty pro Antonína Baraka |  fotbalové zprávy

Euro 2024 – Česká republika 1-2 Turecko: Pozdní výhra se kvalifikuje proti Rakousku, zatímco Češi litují červené karty pro Antonína Baraka | fotbalové zprávy

Turecko postoupilo mezi 16 posledních a střetlo se s Rakouskem po výhře 2:1 nad Českou republikou, která si říkala, jestli je může stát postup kontroverzní červená karta.

Český tým, který si byl vědom, že ke kvalifikaci bude stačit jen výhra, vstoupil do zápasu důrazně, ale utrpěl těžkou ránu, když po 20 minutách dostal Antonín Barák druhou žlutou kartu, když se zdálo, že byl faulován.

Tým trenéra Ivana Haška pokračoval v tvrdém boji a největší příležitost měl v prvním poločase, když Mert Junuk zblokoval pokus Davida Juráska poté, co mu v protiútoku přihrál Filip Chytil.

obrázek:
Rumunský rozhodčí Stefan Kovacs ukázal druhou žlutou kartu Antoninu Barakovi už po 20 minutách

Turecko ale ve druhém poločase reorganizovalo své řady a nakonec se ujalo vedení, když Hakan Calhanoglu nastřelil nádherný míč, který Jindřich Staněk z těsného úhlu neměl šanci zastavit.

Turecko mohlo svůj náskok zdvojnásobit poté, co Paris Yilmaz přihrál Arda Gulerovi nízkým centrem, se kterým si hvězda Realu Madrid nedokázala poradit.

Během několika sekund zaplatil za svou chybu, když za Čechy vyrovnal Tomáš Souček poté, co náhradník Tomáš Sorri udržel své místo a udržel Junuka před vhazováním.

Hráč České republiky Tomáš Souček (22) slaví po vstřelení úvodní branky svého týmu během zápasu skupiny F mezi Českou republikou a Tureckem na mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v německém Hamburku, středa 26. června 2024. (AP Photo/Petr David Josek)
obrázek:
Tomáš Souček vstřelil vyrovnání pro Česko, když hledali východisko

Technologie videoasistenta (VAR) branku zkontrolovala a nenašla žádný problém, což tureckou lavičku rozčílilo natolik, že sudí Stefan Kovacs okamžitě varoval dva z těch, kteří sedí na lavičce.

Oba týmy si v posledních dvaceti minutách vyměnily útoky, když Češka marně hledala vítězný gól, který by je dovedl do dalšího kola, ale jejich snaha nic nepřinesla, protože vítězný gól vstřelený Cenkem Tosunem v nadstaveném čase zajistil Turecku vítězství.

Německá reprezentace se nyní v úterý v Lipsku utká s Rakouskem, vítěz tohoto zápasu se ve čtvrtfinále utká s Rumunskem nebo Nizozemskem.

READ  Australské konsorcium jedná o přeměně „klokana“ v Praze na evropskou mocnost

Kovácsova práce nebyla dokončena v závěrečném hvizdu, protože Chouri dostal kvůli hádce po zápase červenou kartu a napomenuti byli i Souček a Guler, čímž se celkový počet napomenutých karet zvýšil na 21 karet.

Analýza: Kovacs a VAR možná připravili Čechy o postup do finále

Ron Walker ze Sky Sports:

„Vypadalo to, že Česká republika konečně našla svůj rytmus pod novým trenérem Ivanem Haškem, který se ujal vedení teprve ve svém sedmém zápase.

„Ale o 20 minut později se vše změnilo, když Istvan Kovacs udělil extrémně tvrdou druhou žlutou kartu Antonínu Barakovi.

„Ve stížnostech Premier League jsme viděli, že VAR nemůže zasáhnout v případě druhé žluté karty – to se v tak krátkém formátu turnaje zdá ještě směšnější.

„Udalo tón zápasu, ve kterém Kovacs opět 19krát vytáhl své karty, kde pravidelně hrozilo vzplanutí nervů a obě strany využily co nejvíce obyčejných výzev.

„Česká republika i přes početní nevýhodu dál bojovala a v obou poločasech se zdálo, že tým chvílemi vyhraje, až se mu v závěrečných chvílích zápasu nepodařilo dosáhnout vítězství.

„Tento zápas bude pro Haška a celou jeho zemi bolestivý dvojnásob, vzhledem k pocitu nespravedlnosti, která ho doprovázela. Nebylo tedy překvapením, že emoce po závěrečném hvizdu stejně jako ony zazněly – a také nebylo překvapením, že Kovacs vytáhl své znovu karty.“

READ  Women's European Tour: Georgia Hall vlastní poloviční podíl v Saudi Aramco Women's International | golfové novinky

Statistika: Příběh zápasu