Semifinále Hlinka Gretzky Cup Warriors Pavlík, Česká republika se utkají se Švédskem.

Česko skončilo v rozehrávce s bilancí 3:0; Kanada se v druhém semifinále střetne s USA

MOOSEJAWTODAY.COM – Prospekt Moose Jaw Warriors Dominik Pavlík si na Hlinka Gretzky Cupu v Edmontonu užívá solidní hru s Českem.

Výběr The Warriors v prvním kole v CHL Import Draftu 2024 si zarezervoval semifinálový termín se Švédskem a jeho tým má v každém kole bilanci 3:0.

Pavlík má v prvních třech zápasech Česka na kontě dva body, včetně trefného gólu proti Německu v úterý večer, ve kterém sebral puk u modré čáry a obešel německou obranu a zasunul puk do pětijamky.

Cílem bylo konečné skóre při vítězství 7:2 pro Českou republiku a přišlo s 6:02 do třetice.

Pavlík také vstřelil první gól České republiky při středeční výhře 4:1 nad Finskem, když si připsal asistenci, když se v čase 6:58 druhé třetiny trefil Tomáš Polatin.

Česko by vstřelilo čtyři góly v řadě, aby se ve třetí třetině dostalo do vedení 4:0 a doplavalo k vítězství.

Pavlík a Česko nyní postupují do semifinále, kde se v pátek v 15:30 utkají se Švédskem.

Kanada se ve druhém semifinále utká se Spojenými státy. Tým Kanady trumfl zbytek skupiny s bilancí 3:0 a ve středu dokončil kolo tvrdě vybojovanou výhrou 2:1 nad Švédskem.

Zápasy o zlatou a bronzovou medaili jsou v sobotu na Rogers Place v Edmontonu.