Olympiáda-Kanoistika-Český Fuksa konečně získává zlato

Martin Fuxa, který do Francie odjel na své třetí olympijské hry, přijel do Francie s cílem získat na olympiádě zlatou medaili. Po dvou předchozích pátých místech jej v pátek vyhrál.

Čech vyhrál závod na 500 metrů singlkanoe mužů v olympijském rekordním čase 3:43,16. Porazil Brazilce Izeguiase Guereze, který získal stříbrnou medaili, a Sergeje Darnichyho z Moldavska, který získal bronz.

„Konečně, konečně. Byl pátý v Tokiu a pátý v Riu, ale teď je olympijský vítěz,“ řekl Fuxa novinářům.

„Vyhrál jsem mnoho medailí na evropských a světových šampionátech a nyní mám svou první olympijskou medaili ve zlatě. Tohle je nejlepší ze všech mých medailí,“ řekl.

Není jen veslař, ale člen jeho rodiny získal mnoho medailí. Jeho otec Petr byl jedenáctinásobným medailistou mistra světa na olympijských hrách 1996 v Atlantě.

Martin začal s kanoistikou ve 14 letech. V současné době má 13 dětí. Jeho hráčská kariéra byla rodinná záležitost.

Je to úžasné. Pořád cvičíme v malém městě, kde sídlí moje skupina FUKSA. Milujeme tuto hru. „Je úžasné každý den trénovat s tátou, tátovou rodinou a bráchou,“ řekl Martin.

Být šampionem je úžasný pocit. „Není to jen moje medaile, je to pro všechny členy mé rodiny.“

Fuxa se chtěla o tento dlouho očekávaný okamžik podělit s týmem, aby převzala svou olympijskou medaili.

Těším se na svou ženu, maminku a všechny. „Viděl jsem jen svého otce, dědu a bratra, ale jsem nadšený, že uvidím zbytek své rodiny.“ (Zprávy a úpravy Ed Osmond, Philip O’Connor)

(Zdroj: Reuters)

READ  Sociální izolace vyvolaná zámkem ovlivňuje českou populaci, což vede k nárůstu deprese