Fotbal – remíza Portugalsko – vítězství Maďarska – Itálie je silná

Fotbal:Při losování o Portugalsko – Maďarsko s vítězstvím – Itálie je silná

Portugalčan Cristiano Ronaldo (vlevo) si stěžuje rozhodčímu během zápasu se Španělskem. Foto: Manu Fernandes / AP / dpa (Foto: dpa)

Živě ze zpravodajského kanálu dpa قناة

Berlín (AFP) – Němečtí soupeři Portugalsko a Maďarsko remizovali a vyhráli závěrečné testy před mistrovství Evropy ve fotbale.

Obhájce titulu Portugalsko bylo v pátek v Madridu rozděleno před 15 000 diváků. Maďarsko porazilo Kypr v Budapešti 1: 0 (1: 0). Týden před úvodním zápasem evropského šampionátu proti Turecku v Římě předvedli Italové maskovanou zkoušku. Na evropském šampionátu proti České republice porazili Bolognu 4: 0 (2: 0).

Maďarsko a Portugalsko se setkají ve svém prvním evropském zápase skupiny F 15. června v Budapešti. Německý národní tým nastoupí 19. června v Mnichově za Portugalsko a o čtyři dny později navštíví Maďarsko. Dalším soupeřem skupiny je mistr světa Francie.

Tým obklopující portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda před posledním hvizdem měl štěstí v zápase, který se konal v Madridu před posledním hvizdem. Portugalský trenér Fernando Santos a španělský kolega Luis Enrique využili zápas k agresivnímu testování a změnám týmů. Maďarsko velkému vítězství odpustilo. V 86. minutě prohrál Nemanja Nikoliks s pokutovým kopem. Jediným kopem pro Anderse Schaefera tedy byla 36. minuta.

Poslední test Portugalska proti Izraeli v Lisabonu. Španělé se včera dostali do Litvy na zkoušku v Madridu. Maďarsko bude v úterý v Budapešti opět trénovat ve stavu nouze proti Irsku.

Itálie byla ve svém úspěchu lepší než Češi. Ciro Immobile (23), Nicole Barilla (42) Lorenzo Encin (66) a Domenico Berardi (73) předčily brankáře Werderu Brémy Jerryho Pavlenku. Úspěch by byl evidentnější.

© dpa-infocom, dpa: 210604-99-868265 / 3