Zastoupení pro Nizozemsko: Orange po Red de Lig umírá před Českou republikou 0: 2.

V přeplněné aréně Puskas začalo Nizozemsko skvěle startovat se spoustou hloubky a lidmi kráčejícími za obranu. Samotná oblast pravdy není okamžitě úspěšná. Dumfries a Van Unhold hrozili z křídel, ale nedokázali najít spoluhráče směrem k bráně.

Asi o dvacet minut později vstoupila Česká republika do zápasu o něco lépe. Suzek byl první, kdo letěl hlavou do okna. Sedm minut před přestávkou Nizozemsko uniklo zezadu: Barack se objevil sám těsně před remízou 0: 1 před Stecklenburgem, ale na de Lictovu dlouhou nohu se to nepočítá.

Krátce před přestávkou musel Holland znovu pohrozit. Přihrávku od Dumfriesa zablokoval brankář a Van Anholt vyrazil ofsajd.

Na začátku druhé poloviny se situace v Nizozemsku úplně zhoršila. První Malin prohrál s českým brankářem přímo proti sobě a de Likt okamžitě začal hrát na druhé straně jako poslední hráč, který byl po zákroku VAR nevyhnutelně potrestán červenou barvou.

S deseti z nich stál Orange najednou před velmi obtížným úkolem. Holanďané dokázali udržet tempo s Českou republikou, ale museli se vzdát dvacet minut před koncem. Vzhledem k tomu, že se Halls ujaly vedení 0: 1 z těsné blízkosti, vysoký přímý volný kop před bránu opět vyrazil Gallos.

Byla to velká rána pro Nizozemsko, které si dříve myslelo, že jsou finalisty, ale nyní je na pokraji náhlé diskvalifikace. Deset minut před koncem udělal mazaný Čech přesně tu práci: Holmes nyní hrál hlasatele a podal šek na 0-2. Hra za Nizozemsko, významnou stranu v České republice, příprava na čtvrtfinále proti Dánsku.