Aktualizace a výsledky utkání Velká Británie vs Česká republika

Sledujte všechny kroky Prahy, když se Velká Británie utká s Českou republikou v kvalifikačním kole Billy Jean King Cup.

Zvýraznění

• Velká Británie 2-3 Česká republika
  • Harriet Dart a Katie Swann prohrály 6-1, 7-5 s Carolinou Muchovou a Marquette Vondrosovou.
  • Dart porazila 16letou Lindu Fruhvirtovou 6-0, 5-7, 6-2 v setu.
  • Vondrošová porazila Emmu Radukanu 6-1, 6-1 v setu
  • Podívejte se na kompletní losování zde
  • Podívejte se na naše živě Tik tak A digitální kanály BBC

Pátý zápas: Czech Edge Decisive Double Rubber

Dvojice Carolina Muchová, Marquette Vondrošová vyhrála rozhodující deblovou trofej proti páru Harriet Dart, Katie Swann 6-1, 7-5 v setu.

Čeští hráči po pár minutách vedli 2:0.

Ve snaze kompromitovat zápas museli Dart a Swan udělat, co mohli, aby vytvořili pět herních bodů v podání Britky č.2, ale Vondrošová našla odpovědi, když se otočil z reklamní stránky, včetně křížové pláže. Vítěz předloktí.

Tlak nakonec ukáže, protože Muchová a Vondrošová opět vypadly, když se zeptali na 3:0.

O úroveň výše v prvním setu se zdálo, že české hráčky našly hrany čar, když to nejvíce potřebovaly, včetně nejvýše postaveného vítěze, který čelil podání Swansea 4:0.

Vondruzová tento víkend konečně prokázala rozdíl mezi oběma stranami a Britz nedokázal najít odpověď na svá jedovatá přistání, když vyhrál první set 6-1.

Britské hráčky, které začaly druhý set pomalu s brzkou přestávkou, vykazovaly známky optimismu, ale nedokázaly jej podpořit ve Swannových podání.

Swannová pak skluzovým drop volejem zachránila brejkbol na Dortinově podání, české hráčky ale pokračovaly a Vondrošová se opět ujala vedení 3:1.

Po silném sevření od Swanna si Britové udrželi dojemný odstup a zapsali si od českých hráčů nepřirozené nesprávné nasměrování – zvýšili skóre na 4-3, včetně smečujícího faulu v brejku.

READ  Česká centrální banka opět zvyšuje klíčovou sazbu, aby se vypořádala s inflací

Když se hra vrátila do stavu 5:5, čeští hráči překonali britskou výzvu a soustředili se na útok na Dartovo podání, aby si udrželi náskok. Usnadnili první bod, než Swannův volej šel daleko na 0:30. České hráčky si daly tři šance na zpečetění nerozhodného výsledku, ale stačila jen jedna – nerozhodný hráč ji vybojoval při vítězství Vondrošové z voleje.

Čtvrtý zápas: Double Forces Double Defender

Harriet Dart porazila Lindu Fruhvirtovou 6-0, 5-7, 6-2 v kvalifikačním kole Billy Jean King Cupu a vyhrála divizi čtyřhry.

Dart porazil Fruhvirtovou a ukázal velké zlepšení ze zápasu proti Vondrošové v prvním dni. Po úvodní přestávce Dart chytil nervy a vydal obrovský řev poté, co vedl na 2:0.

Británie nadále vyvíjela tlak na mladého Čecha a ukázala rozmanitost v jeho hře, aby vyhrála svůj třetí zápas v řadě s jedním palcem perfektním drop shotem.

V jednom z nejlepších Dortových výkonů reprezentujících Velkou Británii ztratil v posledních třech zápasech pouhé čtyři body a za 29 minut porazil úvodní zápas 6:0.

Na začátku druhého setu toho bylo příliš – rychlý brejk ze šipky a BT ji zastavil na přední noze z off. Fruhvirtová nemohla nic udělat, aby zastavila nelítostný nápor britské číslo 2, když v prvních třech hrách setu zaznamenala sedm nevynucených chyb – Darts tak vedla 3:0.

Pracoval 5-2 na zápas, a pak v zápasových bodech v další hře Dart neviděl smrtící ránu, aby viděl svého soupeře.

Šestnáctiletý Čech se před pár týdny dostal do čtvrtého kola Miami Open a na tomto turnaji ukázal své umění. Vyhrál tři vítěze a srovnal set na 5:5, čímž ukončil dva po sobě jdoucí brejky.

Body zlomu přicházely a odcházely pro Darta – který potřeboval lékařskou péči kvůli poranění kolene – a nakonec Frukhvirtova dokončila svůj pátý zápas v řadě.

READ  Turecký velvyslanec v Čechově se stal novým lídrem OIC v Praze

Ve třetím setu se zdálo, že frustrace by pro Darta mohla pokračovat, ale Brit rychle změnil situaci. Chyběly jí další dva brejkboly, ale na potřetí vybruslila úžasný bod a získala vedení.

Brit č.2 se po neuspokojivém druhém setu nepustil hlavou dolů a poté, co držel 2:0, přiměl vítěznou sérii k posunu o tři místa.

Objevily se znepokojivé signály, když se Češi vrátili z 5-0 na 5-2, ale Dart to dal dohromady a zakončil své první vítězství ve dvouhře Billy Jean King Cup s dalšími dvěma mečboly.

Třetí zápas: Vondrošová získává zpět české vedení

V zápase druhého dne porazila Emmu Radukunu 6:1, 6:1 a Markétka Vondrošová porazila Českou republiku 2:1.

V chladnějších a větrnějších dnech, než byl první den v Praze, se Radoganu pomalu rozjel, aby v prvním zápase vicemistryně French Open 2019 zasadil vysoký drop shot a nakonec získal brejkboly.

Aby Vondrošová navázala na své včerejší rozhodující vítězství proti Harriet Dartové, neztrácela čas a skórovala 3:0. Několik zajímavých úderů základní čáry a typický bekhendový drop shot fungovaly naplno, ale Radukanu ve čtvrté hře zesílil a ukázal, co Čech.

Zdálo se, že Radukanu si dal záchranné lano tím, že se vzpamatoval z jedné ze svých přestávek, ale znovu bojoval ve službě. Světová číslo 32 Radukanu vypadala, že na ni byly všechny odpovědi vrženy, a další jemný drop shot dokončil třetí přestávku v řadě.

Vondrošová, jedna z nejlepších antukových hráček na okruhu WTA, byla v úvodní hře nezastavitelná a dokázala britské jedničce svou neúnavnou důslednost a preciznost – první set vyhrála 6-1.

Radocanu potřeboval rychlou reakci na začátku druhé po krátké lékařské době. Vondrošová trochu uhnula z tempa, dvojchyba odměnila Brittovou dvěma brejkboly, ale Raduganuová byla frustrovaná, že svou šanci nevyužila.

READ  Nová česká středopravá vláda získala v parlamentu důvěru

Se zraněním bylo těžké obejít kurt šampiona US Open a prohrála pátý zápas na podání v řadě.

Vondrošová ztratila své druhé podání v zápase 2:0 – trefila tři dvojchyby a hodila dobře dlouhý forhend.

Nakonec se ale Radokanovi zranění zahojilo. Byla nucena vzdát se tolika ran, kolik normálně dokázala, místo toho spoléhala na pouhou sílu, aby byly body co nejstručnější.

Skvělé kolo od Vondrošové vyhrálo svůj sedmý brejk a za hodinu pohodlně vyhrálo zápas.