Albánie U21 0 – 3 Anglie U21

Dvojník Folarina Baloguna pomohl vyhoštění Anglie do 21 let do Albánie, aby svůj osud na Euru 2023 nechali ve vlastních rukou.

Dvojka útočníka Arsenalu ve druhém poločase, po obou stranách branky Curtise Jonese, zajistila Young Lions pohodlné vítězství 3:0 v Elbasanu.

A trpěli frustrujícím prvním poločasem, ale po druhém poločase zaútočili na Albánii a zůstali tři body za Českem, lídrem skupiny G, se dvěma zápasy na odklad.

Tým do 21 let cestuje do České republiky na klíčový zápas v červnu, poté absolvuje kvalifikační zápasy proti Albánii, Kosovu a Slovinsku.

Před úterní výhrou 3:0 v Andoře si lídři ponechali šestibodový náskok před zahájením Junior Lions.

Tým Lee Karsleyho zpočátku zmírnil extra tlak, když dominoval, ale nedokázali vytvořit průlom.

Chyběla jim raná vitalita z pátečního vítězství 4:1 nad Andorrou a kromě energického Noni Maduekiho nedokázali najít bezohlednost, kterou Karsley požadoval.

Sergio Callage přestřihl centr Tino Livramenta a Simone Simone otestoval odhad Anthonyho Gordona, ale ten byl tak blízko, že hosté přišli napůl frustrovaní.

obrázek:
Anglie do 21 let má tři body za vedoucí Českou republikou skupiny G se dvěma zápasy v ruce.

Nicméně po zničujících 16 minutách po přestávce s Balogunem na začátku převzali úplnou kontrolu. Dvacetiletý hráč, který byl v této sezóně na hostování do Middlesbrough, prošel ve druhém poločase tím, že vedl Anglii 95 sekund po restartu.

Maduwekiho vynikající přihrávka rozštěpila obranu Albánie, aby našel Baloguna a jeho sladké zakončení překonalo Simone.

O čtyři minuty později byl Jones vyhozen z pozemku Clagge a záložník Liverpoolu běžel bezkonkurenčně skórovat.

Balogun dohrál skóre po 61 minutách a dobře se spojil s Morganem Gibbs-White a vstřelil svůj třetí gól ve dvou zápasech z 10 yardů.

READ  Danielle Collinsová se kvalifikovala do čtvrtfinále Australian Open poté, co skončila 19. s Elise Mertensovou

Gordon málem přidal trochu pozdního rozkvětu, ale Simone to popřel, zatímco Joe Borsik zajistil čisté konto, když v prodloužení zneškodnil přímý kop Roye Selly.