Alex Ovečkin se posouvá na třetí místo v historickém seznamu gólů NHL

15. března 2022; Washington, District of Columbia, USA; Levý křídelník Washington Capitals Alex Ovečkin (8) vítá publikum poté, co ve třetím poločase v Capital One Areně vstřelil gól proti New York Islanders. Byl to Ovečkinův 767. gól v NHL, který ho posunul na třetí místo ve všech gólech. Povinný kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

2022-03-16 03:48:10 GMT+00:00 – Levý křídelník Washington Capitals Alex Ovečkin se posunul na třetí místo v tabulce střelců National Hockey League, když ve čtvrtek vstřelil svůj 767. gól proti hostujícímu týmu New York Islanders.

Ovečkin svým 37. gólem v této sezóně zlomil vaz Jaromíru Jägerovi. Jedinými hráči, kteří vstřelili více gólů než Ovečkin, jsou členové Síně slávy Wayne Gretzky (894) a Gordie Howe (801).

Ovečkinův gól v 15:02 třetího poločasu z přihrávky Rusa Jevgenije Kuzněcova dostal Washington do vedení 3:2. Residents of Islanders vyrovnali zápas pozdě, než Capitals vyhráli 4:3 v penaltovém rozstřelu.

Tím, že Ovečkin předčil českého rodáka Jágra, je nyní nejlepším střelcem NHL mezi hráči narozenými v Evropě.