Američané Gauff a Pegula postupují do čtvrtého kola Australian Open

MELBOURNE, Austrálie (AP) — Americké favority na titul Jessica Pegula a Coco Gauff si v pátek na Australian Open zajistily přesvědčivá vítězství ve třetím kole.

Třetí nasazený Pegula, čtvrtfinalista posledních dvou let v Melbourne Parku, potřeboval 65 minut, aby porazil Martu Kostyuk 6-0 6-2. Sedmý nasazený Gauff porazil Bernarda Pera 6-3 6-2 a postoupil do 16.

Pegula uběhla první set a i když se Kostyuk ve druhém osvědčila, vždy hrála na dotahování.

„Říkal jsem si, že jsem nevzdal příliš mnoho volných bodů,“ řekl Pegula, který se v příštím kole střetne s šampionkou French Open z roku 2021 Barborou Krejkovou. „Hrál jsem agresivně, když jsem musel, ale také jsem byl chytrý. Jsem rád, že jsem se kvalifikoval do dalšího kola.“

Gauff musel odolat salvě velkých hitů od Pery.

„Dnešní zápas byl těžký,“ řekl Gough. „Bernarda trefil… to slovo nemůžu říct… trefil jsem míč tak tvrdě, snažil jsem se tam vydržet. Jsem rád, že jsem se dostal do druhého týdne.“

Nejlepší nasazená Ija Swiatek porazila Cristinu Buxa, kvalifikantku ze Španělska 6-0, 6-1 za pouhých 55 minut. Američanku Danielle Collinsovou, která se loni dostala do finále, porazila 6-2 5-7 6-2 wimbledonská šampionka Elena Rybakina.

Krejčíková byla první hráčkou, která postoupila do čtvrtého kola vítězstvím 6-2 6-3 nad Anelinou Kalininovou, která zahájila páteční hru v Rod Laver Areně.

Česká nasazená dvacítka vyhrála prvních pět zápasů a ukrajinskou soupeřku dominovala. Krejčíková ve třech zápasech neztratila ani set.

V zápase mužů se Stefanos Tsitsipas utká ve čtvrtém kole s Jankem Sinnerem.

Třetí nasazený Tsitsipas si ve druhém setu zachránil set point, ale porazil Talon Griekspur 6-2 7-6(5) 6-3 a potřetí za čtyři roky se dostal v Melbourne Parku mezi posledních 16 hráčů.

READ  Podivná evropská pravidla pro předávání vakcíny Covid

Sinner se poprvé v kariéře vzpamatoval ze dvou setů, když po 3 hodinách a 33 minutách porazil Martona Fucsovicse 4-6, 4-6, 6-1, 6-2, 6-0 a vyhrál svých posledních 12 zápasů.

„První dva sety pro mě byly určitě hodně těžké,“ řekla 21letá Italka, 15. nasazená. „Šel jsem na kurt s jednou taktikou a pak jsem se musel trochu změnit, jít trochu víc do jeho bekhendu. Mimo sezónu jsme fyzicky odvedli hodně práce, takže dnes jsem na tom byl fyzicky opravdu dobře.“ posledních pár setů.“

Tsitsipas, nejvýše nasazený hráč mužského losování po odchodu nejlepšího nasazeného a obránce Rafaela Nadala a druhého nasazeného Caspera Ruuda, byl ve druhém setu těžce sužován 63. nasazeným Grikssporem.

Nizozemec za stavu 6:5 ve druhém setu získal setbol při Tsitsipasově podání, ale nedokázal proměnit a Tsitsipas utáhl z vítězství.

Tsitsipas a Sener hráli pětkrát a řecký hráč vedl 4:1. Tento 24letý hráč je trojnásobným semifinalistou Australian Open a v roce 2021 byl vicemistrem French Open Novakem Djokovičem. Sinner byl loni v Melbourne čtvrtfinalistou.