Americké odd.  Česká republika vede na Mistrovství světa v hokeji žen v bazénové hře 3:0

Americké odd. Česká republika vede na Mistrovství světa v hokeji žen v bazénové hře 3:0

Associated Press2 minuty čtení

BRAMPTON, Ontario – Hilary Knightová trefou dovedla Spojené státy k nedělní výhře 6:2 nad Českou republikou na mistrovství světa žen v hokeji.

Za tým USA skórovaly také Megan Keller, Tessa Janek, Abby Roque, Eden Lacy a Hailey Schamura.

USA vedly v poolu A 3:0. V pondělí se v CAA Center utká s obhájcem titulu Kanadou.

Za Češky skórovaly Sarah Cazanova a Denisa Grisova, které se v první třetině ujalo vedení 2:1 13:06. Blanca Skotová předvedla 23 zákroků.

Finsko porazilo na nedělním šampionátu Švédsko 4:2 a Německo porazilo Francii 3:0.

Finové (3:0) obsadili první místo ve skupině B v pondělním předkole proti Maďarsku.

Finsko vstřelilo ve třetí třetině tři branky bez odpovědi v rozmezí zhruba čtyř minut.

První branku za Finsko vstřelil Vivi Vainka, následovala branka Ronji Savolainena a pojišťovací branka. Zabodovala i Petra Nieminen a Annie Keisala zastavila 13 střel.

Za Švédsko skórovali Mira Jangakar a Hanna Duvik. Úspěch brankářky Sarah Granová, která se představila na 11. mistrovství světa, měla 34 zákroků.

Selina Haider, Nicola Eisenschmidt a Katarina Jobst-Smith skórovaly za Německo pozdě v zápase.

Německo vedlo po první třetině 1:0 a ve třetí třetině 2:0. Francie porazila Německo 28:26, ale nedokázala porazit brankářku Sandru Abstreiterovou.

Německo ve čtvrtek porazilo Švédsko 6:2 a v pátek pak prohrálo 3:0 s Finskem.

Francie bez vítězství ve třech zápasech prohrála ve středu s Finskem 14:1 a ve čtvrtek s Maďarskem 4:2.