Andrei Rublev porazí Daniila Medveděva a Ash Party

Andrei Rublev vyhrál v sobotu bitvu o 10 nejlepších ruských hráčů, když porazil Daniila Medveděva 2: 6, 6: 3, 6: 3 a dostal se do finále Cincinnati Masters.

Světové číslo 7 Rublev nevyhrál ani set ve čtyřech předchozích prohrách se svým krajanem, který je aktuálně na druhém místě na světě a na jedničce prestižního turnaje v tvrdém poli, což je harmonie na US Open.

Sledujte tenis naživo s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA Tour včetně každého finále. Jste v Kayo nováčkem? Vyzkoušejte nyní 14 dní zdarma>

Medveděv, který minulý týden honil dvojnásobek Kanady a USA Masters poté, co v Torontu získal titul, vyžadoval během prohry s Rublevem tři samostatné zdravotní přestávky.

Dostal ošetření na levé ruce poté, co během rally zasáhl kameru na pole, a také dostal ošetření na pravé předloktí a pravé stehno během zápasu hraného v prudkém 31stupňovém vedru.

Medveděv při kolapsu na hřišti ztratil nervy, znechuceně kopl do kamery a řekl rozhodčímu: „Odneste to, málem jsem si zlomil ruku … Možná je budu žalovat, nemůžu hrát. Zavolejte doktora, Nemohu hrát. Budu je žalovat. “

Rublev se po ztrátě prvního setu znovu nastavil, během dramatu zranění soupeře se zastavil a debata vládla s rozhodčím o poloze kamery a nakonec dostal své šance v závěrečné sadě o dvě a čtvrt hodiny později.

Bude hrát o titul proti vítězi druhého semifinále mezi druhým nasazeným Stefanosem Tsitsipasem a třetím olympijským vítězem Alexandrem Zverevem.

„Nevím, jak jsi to otočil,“ řekl Rublev. „Každý bod byl velmi těsný a zápas velmi intenzivní – bylo to jako v šachu.“

Rublev řekl, že si potřebuje vybrat své okamžiky, jak se blíží úspěch.

„Vůbec mu nedá šanci, takže jsem si musel najít čas, abych ho přiměl k běhu,“ řekl.

READ  Olympionička Michelle Brezina třikrát zazáří na mezinárodním mistrovství USA v krasobruslení

„Toto vítězství mi dodá sebevědomí, protože vím, že proti němu mohu soutěžit, ale stále mám co zlepšovat.“

Ruský Daniil Medveděv hovoří s hlavním rozhodčím Nachem Forcadelem.Zdroj: Getty Images

V losování žen o světovou jedničku Ashleigh Barty dosáhla svého šestého finále v sezóně Skóre 6-2, 7-5 nad Angelique Kerberovou.

Australská nasazená hráčka, která se v posledních 82 týdnech umístila na prvních příčkách žebříčku, potřebovala na přesun do nedělního zápasu o titul hodinu a čtvrt, čímž překonala svou semifinálovou nabídku z roku 2019.

Barty bude hrát o trofej v neděli proti švýcarské náhradnici Gil Techmannové, která porazila českou pátou nasazenou Karolinu Plíškovou 6-2 6: 4, aby dosáhla finále své čtvrté kariéry, ale první v Elite Masters 1000.

„Byl to skvělý týden k nastartování dynamiky,“ řekl Barty, který pro Kerbera zasáhl do vítězství 29 na 16.