Andy Murray šetří pět zápasových bodů, aby porazil Jiřího Lischku a dostal se do finále Qatar Open |  Novinky z tenisu

Andy Murray šetří pět zápasových bodů, aby porazil Jiřího Lischku a dostal se do finále Qatar Open | Novinky z tenisu

V rozhodujících skupinách o postup do semifinále Qatar ExxonMobil Open už porazil Lorenza Sonega, Alexandra Zvereva a světové číslo 170 Alexandra Müllera; Andy Murray dramaticky porazil mladého Čecha Jiřího Lijeku a dostal se do finále. Daniila Medveděva čeká v sobotu finále

19:32, Spojené království, pátek 24. února 2023

Andy Murray ušetřil pět zápasových bodů, když předvedl dramatický comeback, porazil mladého Čecha Jiřího Lišku a zajistil si postup do finále Qatar Open.

„Byla to jedna z nejúžasnějších transformací, jaké jsem kdy v kariéře zažil,“ řekl Murray v rozhovoru pro soud po svém vítězství 6-0 3-6 7-6.

Murray vyrazil z bloků, aby získal první set dominantním způsobem a vyhrál 6:0, než se 21letý Lehecka vrátil a vyhrál druhý set 6:3.

Murray se v sobotním finále utká s Danielem Medveděvem poté, co Rus v pátek porazil Kanaďana Felixe Augera-Aliassime 6-4, 7-6(4).

Pětatřicetiletý Murray, který hrál ve svém prvním semifinále ATP od června 2022, se ve třetím setu vyhnul pěti mečbolům, aby zápas vyrovnal na 5:5 a poté do rozhodujícího tiebreaku.

V těsném tiebreaku si Skot zachoval klid a vybojoval působivé vítězství.

„Samozřejmě měl tři zápasové body za stavu 5:4, ale také když jsem podával za stavu 5:3. A já prostě nevím [how]dodal Murray.

„Věděl jsem, že to bylo pravděpodobně poprvé, co podával ve finále, takže jsem se musel ujistit, že jsem se snažil udržet tlak na konci, protože vím, jak těžké může být podávat v zápasech jako je tento.