Anglie vs. Česká republika – náhled na mezinárodní zápas žen

Mezinárodní soutěž žen
20:00 BST, úterý 11. října 2022
Brighton & Hove Community Theatre

Před zápasem jsou zde některé statistiky zápasů a fakta z Opty

Půjde o páté setkání mezi Anglií a Českou republikou, přičemž Lions v předchozích čtyřech neporazili (W3 D1), poslední setkání vyhráli v listopadu 2019 (3-2 pod Philem Nevillem).

● Anglie a Česká republika se potřetí střetnou na anglické půdě, přičemž Lions vyhráli první setkání mezi oběma stranami na stadionu Bescott v květnu 2005 (v přátelském utkání 4:1). Keepmod Stadium v ​​březnu 2008 (euro kvalifikace).

● Lions vyhráli pět ze svých šesti zápasů v Brightonu (L1), přičemž na letošním mistrovství Evropy porazili Norsko (8:0) i Španělsko (2:1).

● Po sérii sedmi zápasů bez vítězství ve všech soutěžích (D3 L4) vstoupila Česká republika do tohoto zápasu bez porážky ve třech zápasech (W2 D1), šesti proti Kypru (6-0), sedmi proti Bělorusku (6-0 7 -0) a tři proti Maďarsku (3-3).

● Česká republika se stane 15. rozdílnou opozicí, které Anglie čelila pod vedením Sariny Wikmanové, zatímco Kanada je jediným týmem, který pod jejím vedením nedokázala porazit.

● Anglie je pod Wiegmannovou neporažena (P23 W21 D2) a vstupuje do tohoto zápasu na sérii 15 výher, když pod Nizozemkou vstřelila 120 gólů a inkasovala pouze 6.

● Česká republika nevyhrála ve svých posledních čtyřech přátelských utkáních (D2 L2), počínaje prohrou 2:3 s Anglií v listopadu 2019.

● Beth Meade má v roce 2022 na kontě více gólů (13) a asistencí (8) než kterákoli jiná hráčka za Lvice, její předchozí jediné vystoupení bylo v listopadu 2019 proti České republice.

● Lauren Hempová je jedinou hráčkou, která se objevila v každém zápase pod vedením Wykemana (23), přičemž v dresu Anglie vstřelila deset branek a na 13 asistencí. Svůj mezinárodní debut si odbyl v říjnu 2019 po boku Meadeho (23 gólů, 16 asistencí) a Georgie Stanwayové (12 gólů, 12 asistencí). Výhra Hemp 2:1 nad USA se naposledy prosadila poprvé v mezinárodních soutěžích typu back-to-back.

READ  Westfest oslavuje české dědictví v centru Texasu

● Brankářka Mary Earpsová inkasovala jen pět gólů (za 354 minut) v 19 z 23 zápasů pod Sarinou Wiegmannovou.

předchozí schůzky

Česká republika 2-3 Anglie
12. listopadu 2019
Stadion Střelecký Astrov

Napínavý zápas skončil tím, že Leah Williamson vstřelila svůj první seniorský gól, aby zajistila vítězství týmu Phila Nevilla na konci roku 2019. Bethany England a Beth Meadová se dostaly do vedení o dva góly během dvou minut. Češka před půlhodinou vyrovnala a vypadalo to úplně jinak, než se Williamson vrhl se čtyřmi minutami před koncem.

Zpráva o soutěži

Česká republika 1-5 Anglie
28. září 2008
Praha

Týmy se utkaly během kvalifikační kampaně UEFA EURO 2009 v Bohemians FC v Praze, když mužstvo Hope Powellové bylo v ostré formě, přestože v poločase propadlo gólem. Góly Emily Westwood, Kelly Smith (2), Karen Carney a Jill Scott ve druhém poločase zajistily pozoruhodný obrat a nezapomenutelné vítězství pro Lvice.

Anglie 0:0 Česká republika
20. března 2008
Doncaster

Strany nemohly být odděleny, když se setkaly v raných fázích kvalifikace na stadionu Keepmod v Doncasteru.

Anglie 4-1 Česká republika
26. května 2005
Walsall

Až na UEFA EURO 2005 na domácí půdě se oba národy poprvé setkaly v Bescotu. Anglie opět zaostala za pohlavími, ale strana Hope Powell to začala otáčet, když se ve druhé polovině představila Kelly Smith. Smithová skórovala ve svém rodném městě dříve, než Rachel Unite dala Anglii náskok. Jednotka měla další gól, než Eni Aluko přidala lesk do skóre.