Anton Cooper se vrací na pódium světového poháru horských kol s „nejlepším závodem od Tokia“

Novozélandský horský cyklista Anton Cooper se zotavuje po čtvrtém místě na světovém poháru UCI 2022 v České republice.

Bartik Wolinsky / Obsah Red Bull / Úvod

Anton Cooper ohodnotil své čtvrté místo ve Světovém poháru horských kol UCI jako svůj nejlepší výkon od olympijských her v Tokiu.

Sedmadvacetiletý jezdec North Canterbury se vrátil na strmý konec elitního pole, aby v neděli (novozélandského času) skončil na stupních vítězů pro pět nejlepších ve třetím kole Světového poháru v České republice.

červený býk

V působivém finálovém závodě se Anton Cooper vrátil na stupně vítězů Světového poháru a skončil čtvrtý v parných teplotách v České republice.

Jezdec týmu Trek Factory Cooper předvedl vynikající výkon a jel s vybranou přední skupinou včetně olympijského vítěze z Tokia Toma Bidcocka, týmového kolegu Vlada Draskala a olympijského a mistra světa Nina Schurtera, který dříve propíchl.

Draskalo a Bidcock excelovali v závěrečném stoupání v posledním kole, přičemž britský jezdec vyhrál podruhé Světový pohár, přičemž Cooper skončil na konci závodu čtvrtý se Schurterem a Jihoafričanem Alanem Hatherleym.

* „Vyhodil mě o pár metrů“: Anton Cooper si zlomil zápěstí poté, co ho zasáhl Ott
* 100 jezdců soutěží v druhém Tombstone Mountain Bike Race v Hanmeru
* Dokončení stupně vítězů pro horského cyklistu Kiwi Antona Coopera na světovém poháru UCI v Rakousku

Novozélanďan Anton Cooper (vlevo) na stupních vítězů s další pěticí.

„Určitě to byl můj nejlepší závod od Tokia. Když máte dobrý pocit, přilévá to olej do ohně a můžete tam zůstat s těmi nejlepšími,“ řekl Cooper.

„V každém tréninku a dalších závodech jsem si byl jistý, že se moje forma zlepší. Doufal jsem, že budu v první desítce, takže být čtvrtý a je to skvělý pocit.“

READ  Německo ženy 2-0 Španělsko ženy: Němky si po vítězství zapsaly čtvrtfinále Eura 2022 | fotbalové zprávy

„Snažil jsem se jet vlastním tempem a dostat se z problémů. Byl jsem spokojený se svým rytmem a nezačal jsem všechny zápasy brzy, což se stalo v prvních kolech v Albstadtu. Byl to pro mě tradičně těžký závod.“ tak si z toho beru trochu sebevědomí.

Anton Cooper (vpravo) během závodu Světového poháru UCI v horských kolech v České republice v květnu 2022.

„Nic nepřekoná ten pocit být na konci závodu Světového poháru před více než 20 000 diváky je opravdu skvělý.“

Nationals Ben Oliver skončil 58. – 6:43 s na vítěze – Sam Shaw skončil 92., zatímco Sam Gees nedokončil.

Cooper a Oliver zůstanou příští víkend v České republice na evropském závodě.