Aryna Sabalenka vyhrála titul Adelaide International poté, co ve finále dokončila fantazii Lindy Koskové |  Novinky z tenisu

Aryna Sabalenka vyhrála titul Adelaide International poté, co ve finále dokončila fantazii Lindy Koskové | Novinky z tenisu

Druhá nasazená Aryna Sabalenková vybojovala svůj 11. titul na okruhu WTA, ale byl to její první titul za téměř dva roky, když porazila kvalifikantku Lindu Noskovou 6-2, 7-6 (7-4) v ženském finále na Adelaide International.

Tím skončila mimořádná jízda 18leté Noskové, která na cestě do svého prvního finále v hlavním losu porazila třetí nasazenou Dariu Kasatkinovou a bývalou šampionku Australian Open Victorii Asarenkovou.

Sabalenková celý týden neztratila ani set a vypadala nachystána na další pohodlné vítězství, když v neděli získala první set.

obrázek:
Byl to Sablancin 11. titul ve dvouhře na okruhu WTA, ale její první po téměř dvou letech

Nosková ale byla ve druhém soutěživější, držela své podání a tlačila na podání Sabalenkové, zejména svým razantním bekhendem.

„Chci poblahopřát (Noskové) k úžasnému týdnu,“ řekla Sabalenka. „Myslím, že tě čeká skvělá budoucnost a v mnoha finále ukážeš 100 procent.“

Poslední titul ve dvouhře Sabalenkové přišel v Madridu v květnu 2021, ale v roce 2022 zůstala bez titulu, přestože se dostala do tří finále.

Linda Nosková ohromila nejlepšího nasazeného Anase Jabeura na mezinárodním stadionu v Adelaide
obrázek:

Sabalenka neprohrála na Adelaide International ani set
obrázek:

Rok zakončila na 5. místě poté, co se kvalifikovala do finále WTA ve finále sezóny ve Fort Worth, kde ve finále prohrála s Caroline Garciaovou.

Sabalenka nyní vyhrála tři turnaje v prvním týdnu sezóny po Shenzenu v roce 2019 a Abu Dhabi v roce 2021.

GAUFF Awards v Aucklandu

Svůj sezónní start k titulu zvládla i Američanka Coco Gauffová, která ve finále Auckland Classic porazila mladou šampionku Roland Garros Rebeccu Massarovou 6:1, 6:1.

Nejlepší nasazená po celý týden na cestě za třetí korunou své kariéry a první od titulu v Parmě 2021 neztratila ani set.

READ  Denver Nuggets a Chason Randall

„Bylo to úžasné,“ řekl Goff. „Upřímně řečeno, skvělý týden pro mě navzdory dešti; nemohl jsem si přát lepší začátek sezóny.“

Gauffová řekla, že vítězství bylo skvělé pro její sebevědomí před Australian Open.

„Nikdy nevíte, jak bude váš první týden probíhat, může to být dobré nebo hrozné,“ řekla. „Ale byl to skvělý týden.“