Ashleigh Bartyová postupuje do třetího kola Australian Open

Nejlepší nasazená Ashleigh Bartyová vstoupila ve středu do Australian Open téměř bezchybným výkonem, což vedlo k malé energii, aby smetla Lucii Bronzettiovou. Australská světová jednička byla na začátku sezóny ve zlověstné formě a laserově se zaměřila na Rod Laver Arenu proti své druhé kvalifikaci v řadě, když předjela Itálii 6:1, 6:1 za pouhých 52 minut. Bartyová zahájila svou snahu vyhrát svůj první titul na Australian Open v pondělí, když přitlačila Lesiu Tsurenko, aby ztratila jeden zápas za 54 minut.

Její služby byly po celý rok nedotknutelné. Nyní je neporažena v šesti zápasech, aby zahájila sezónu 2022 poté, co vyhrála Adelaide International a neprohrála zápas v podání už pět zápasů za sebou.

„Jsme přesně tam, kde jsme teď,“ řekl Barty.

„Měl jsem pocit, že jsme se v Adelaide dobře připravili. Hráli jsme dobře a odehráli těžké zápasy. (Trenér) Craig Tyzer je mistr.

„Mám pocit, že se celému našemu týmu společně daří velmi dobře. Baví nás hrát náš tenis a produkovat dobré věci.“

Wimbledonská šampionka Bartyová byla na prvním místě žebříčku už 111 týdnů v řadě a její neznámá 23letá soupeřka, nasazená do 142 a na svém prvním velkém turnaji, neměla žádnou šanci.

Nesl jsem podání a pak jsem na sluncem zalitém centrálním kurtu zlomil svůj milostný bronz.

Bronzetti měl ve svých prvních pěti zápasech jen jednoho vítěze, než se konečně dostal mimo značku při podání, australská bankovní skupina byla o 26 minut před skupinou.

Italka se držela zpátky, aby začala druhý set pozitivně, ale byla zlomena v další hře na podání a set měl podobný scénář.

V pátek v osmifinále čeká Bartyovou těžší úkol, protože na Camilu Giorgi čeká zkušená třicátá nasazená, Italka porazila Češku Terezu Martínkovou 6-2 7-6 (7/2).