Australian Open 2022 | Finálový hráč juniorů zkolabuje, potřebuje invalidní vozík Jakub Menšík vs Bruno Kuzuhara

Česká čtyřka Jakub Menšík zkolaboval kvůli těžkým křečím av dramatických scénách ve finále Australian Open juniorů stěží zápas dohrál.

V závěrečném zápase impozantního mistrovského střetnutí trvajícího 3 hodiny a 43 minut sloužil 16letý Menšík, aby zůstal v zápase za stavu 5:6 ve třetím setu, když ho maratónská rally posunula přes okraj.

I když vyhrál bod, když Američan Bruno Kuzuhara nasazený nasazený jako č. 1 trefil dlouhý forhend všechno nebo nic, délka bodu a fyzička zápasu nakonec stály Menšíka, který se spustil na břicho a trvalo mu to skoro minutu. dokázal se postavit na nohy.

ŽIVÉ AKTUALIZACE: Barty se utká s Collinsem ve finále Australian Open

„Je to těžké, nejsem si jistý, že tady bude moci pokračovat,“ řekl Brad Stine v komentáři.

„Mysl je ochotná, tělo je slabé,“ odpověděl Robbie Koenig.

„Pokud jsi někdy měl křeče, pochopil bys, že je to bolestivé,“ uzavřel Stine.

Streamujte každý zápas, každý kurt Australian Open živě a zdarma 9 Nyní.

Poté, co se Mensik vrávoral za základní čárou, podporovaný rámem své rakety, nakonec vytrval za hlasitého povzbuzování davu.

V tuto chvíli to bylo 30/30, přičemž Mensik potřeboval najít rezervy, aby získal dva body, aby vyrovnal rozhodující set na 6-6.

Nakonec přistoupil na podání, aniž by se mohl hnout nohama ze země, ale dokázal pouze dopravit své podání do sítě, čímž získal zápasový bod pro 17letého Kuzuharu.

V tu chvíli Menšík padl podruhé a nebyl schopen se postavit na nohy, než se vyrovnal s varováním o překročení času poté, co byl hlavní rozhodčí instruován soudním dozorcem, aby prosadil sankci.

To přimělo Kuzuharu k otázce, proč Mensik nedostal bodovou penalizaci kvůli dřívějšímu porušení času.

Po krátké výměně názorů s rozhodčím se Kuzuhara připravil na podání na mistrovský bod.

Menšíkovi, když se mu dařilo zůstat ve vzpřímené poloze, úplně selhaly nohy a nedokázal přistát na kurtu ani podání, čímž Kuzuharovi předal mistrovství Australian Open krutým způsobem.

Poté se znovu zhroutil na kurt, nedokázal sebrat sílu, aby se dostal k síti a pogratuloval svému americkému rivalovi.

Kuzuhara běhal kolem sítě, aby zkontroloval svého poraženého soupeře v dojemném sportovním gestu, než rozhodčí přivezli na kurt invalidní vozík, aby českého mladíka odvezli na ošetření.

Chcete-li denní dávku toho nejlepšího z nejnovějších zpráv a exkluzivního obsahu z Wide World of Sports, přihlaste se k odběru našeho newsletteru od kliknutím sem!

READ  Týdenní report brněnského sportu - Tracy Friday Uvedení české série - Brněnský deník