Austrálie porazila Českou republiku ve čtvrtfinále a Alex de Minaur porazil Jiřího Lehicu, zdůrazňuje

Energická záchranná mise Alexe de Minaura připravila Austrálii cestu k tomu, aby v Malaze porazila Českou republiku a udržela naživu naději na ukončení 20letého daviscupového sucha.

V naději na lepší výsledek než v roce 2022, kdy tým kapitána Lleytona Hewitta prohrál ve finále s Kanadou, se nejlepší nasazený australský hráč De Minaur zotavil ze setu a vyhrál druhý zápas dvouhry poté, co Jordan Thompson prohrál první zápas ve dvou setech ve čtvrtině- finálový zápas.

Streamujte přes 50 sportů živě a na vyžádání s Kayo. Připojte se nyní a začněte okamžitě streamovat >

Hvězdy čtyřhry Matt Ebden a Max Purcell pak pokračovali v působivém výkonu jako duo, aby si zajistili výhru 6-4, 7-5 v rozhodujícím zápase a zajistili Austrálii kvalifikaci do semifinále proti Finsku.

Ebden a Purcell nyní společně vyhráli šest ze sedmi daviscupových zápasů, včetně tří výher v týdnu bez porážky v Manchesteru v září, což pomohlo Austrálii dostat se do finále ve Španělsku.

De Minaur si uvědomil, že musí porazit světovou 31. pozici Jiřího Lehku, aby udržel australské naděje naživu poté, co Thompson prohrál s Tomasem Maczakem, a tak prohrál úvodní set, čímž se dostal na „temná místa“, kam se podle jeho slov mohou hráči v zápasech dostat.

Ale šel do studny, se svou pověstí, že se neuměl vzdát, zajistit si druhý set v tie-breaku, poté napínavý třetí set za stavu 4-6, 7-6 (7-2), Vítězstvím 7:5 vyrovnal skóre, než se jeho důvěryhodný tým ustálí v zápase čtyřhry.

„Nevím,“ odpověděl vyčerpaný De Minaur na kurtu na otázku, jak se dokázal prosadit ve dvou a půlhodinovém zápase.

„Nakonec to bude vždycky těžké. V zápasech budete vždy na velmi temných místech, ale pravděpodobně jsem si vysloužil pověst, že se nikdy nevzdávám a soutěžím až do konce.“

READ  Lucky loser Kwon získává svůj největší titul v Adelaide
Alex de Minaur se musel vzpamatovat zezadu, aby vyhrál ve Španělsku. (Foto: Clive Brunskill/Getty Images pro ITF)Zdroj: Getty Images

„To, co Alex udělal, aby se vrátil a udržel nás naživu, bylo neuvěřitelné,“ řekl Ebden o De Minaurově výkonu po vítězství ve čtyřhře.

Dříve Thompson, kterého si Hewitt vybral před Alexejem Popyrinem, který byl nedávno povolán k účasti v úvodním zápase, prohrál ve dvou setech s 23letým Machakem se skóre 6-4 a 7-5, což znamenalo jeho spoluhráči potřebují nějaký čas na zotavení.

Austrálie prohrála loňské finále a pokračovala ve svém suchu z vítězství v Davis Cupu po dobu 20 let, ale bude favoritem, když porazí Finsko a dostane se k dalšímu rozhodujícímu zápasu.

„Jsem velmi hrdý. Pýcha a vášeň jsou jediné, na čem záleží,“ řekl Hewitt po zápase.

„…všichni se navzájem podporovali a hráči dnes vynaložili obrovské úsilí a tito dva hráči (Ebden a Purcell), neberme tento výkon jako samozřejmost… bylo to nesmírně působivé.“