BANGKOK POST – Česko vs Gruzie 1:1

Debutanti na Euru Gruzie mají první bod, ale oba týmy mají malou šanci na postup

Český reprezentant Ontrej Linkr (vlevo) a Gruzínec Giorgi Zakvedatze se v sobotu střetnou s míčem během svého sobotního zápasu skupiny F na Euro 2024 na hamburském Volksparkstadionu v německém Hamburku.  (Foto: Reuters)

Český reprezentant Antrej Linkr (vlevo) a Gruzínec Giorgi Zakvedatze se v sobotu střetnou s míčem během svého sobotního zápasu skupiny F na Euro 2024 na hamburském Volksparkstadionu v německém Hamburku. (Foto: Reuters)

HAMBURG – Nováčci evropského šampionátu Gruzie drželi v sobotu Českou republiku remízou 1:1 a dostali se do vedení, než penaltu Georgese Mikadodzeho vyrovnal z hrudi Patrika Schicka.

Saba Lobjanidzeová to mohla získat pro Gruzii po smrti, ale její rána po úniku přeletěla tyč. Oba týmy však s jedním bodem ze dvou zápasů potřebují vyhrát závěrečný zápas skupiny F, aby postoupily do vyřazovací fáze.

Mikudadze poslal českého brankáře Jindřicha Staňka tečovanou střelou ve čtvrté minutě prvního poločasu po voleji Robina Haranáka v intenzivní a zábavné hře na hamburském Voglsparkstadionu.

Druhý gól 23letého Mikautadzeho na turnaji poslal fanoušky Gruzie s bílým dekorem do vytržení.

Gól padl proti průběhu hry poté, co Češi dominovali, dva pokusy dobře zachytil Schick, zatímco Václav Czerný se díval na míč a Adam Hlošek z voleje neuznal gól.

Schick se však dočkal zaslouženého gólu v 59. minutě, kdy Ontrej Linger z rohu hlavičkoval míč do jeho hrudi.

Schick – společný nejlepší střelec minulého Eura s pěti góly – byl brzy po svém gólu ochrnutý a obával se dalšího zápasu Čechů proti Turecku.

Gruzie stejně jako v úvodním zápase proti Turecku spoléhala na silnou obranu a protiútoky proti top 40 Sexu.

Khvicha Kvaratskhelia – přezdívaný fanoušky „Kvara-dona“ ve srovnání s velkým argentinským Diegem Maradonou – byl neustálou hrozbou, zatímco Anzor Mekvabishvili promarnil skvělou šanci o přestávce a dal Gruzii na 2:0.

Portugalsko a Turecko hrají v Dortmundu další sobotní zápas skupiny F.

READ  Leonardo Hotels posiluje svou přítomnost v České republice s NYX Hotel Brno - English