Belgie vyřadí Portugalsko a končí české holandské sny

PAŘÍŽ: Thorgen vstřelil jediný gól v tomto ničivém zápase, když v neděli porazil držitele Belgie nad Portugalskem z Euro 2020, po konci snu České republiky o 10členném nizozemském kádru.

Cristiano Ronaldo a jeho portugalští spoluhráči doufali, že obhájí trofej, kterou vyhráli v Paříži před pěti lety, ale nedokázali se vzchopit poté, co nebezpeční bratři rozbili dům v polovině v Seville a Belgii. -0 vyhraje.

Setkání mezi dominantními šampiony a světovým týmem číslo jedna bylo velmi očekávané, ale nikdy nesplnilo očekávání. Belgie se nebude bát, protože v pátek postoupí ve čtvrtfinále proti Itálii v Mnichově na další velkolepý ponor.

„Zkoušel jsem štěstí,“ řekl Harmus, útočník Borussie Dortmund. „Není to snadné, ale v zápase musíš někdy bojovat.“ Uvidí se, zda jejich kapitán Kevin de Bruyne bude schopen čelit Itálii poté, co byl v druhé polovině rána tlačen zraněním kotníku, které mu zanechalo pocit účinků předchozí výzvy Joao Palhinha.

Trenér Roberto Martinez také viděl kapitána Edena Hazarda přijít pozdě s problémem stehenní kosti. Rafael Guerrero byl velmi blízko vyrovnání pro Portugalsko, ale Ronaldo zřídkakdy gól dostal, zřejmě by překonal mezinárodní bodovací rekord po celou dobu.

Vyrovnal rekord 109 gólů stanovených íránským Ali Day vítězstvím 2: 2 nad Francií v zápase finálové skupiny v Portugalsku. Ve 36 letech to mohl být Ronaldův poslední zápas na mistrovství Evropy, ale určitě doufá, že si zahraje na příští rok na mistrovství světa v Kataru.

„Jsou zde hráči v slzách,“ řekl portugalský trenér Fernando Santos. „Je nám to velmi líto, protože hráči dali všechno.“ Dříve Thomas Holmes a Patrick Schick z Nizozemska ukončili svůj běh vítězstvím 2: 0 nad Budapeští pro Českou republiku.

V maďarském hlavním městě šla na začátku druhé třetiny nerozhodně proti straně Franka de Boera dvakrát. Tony Mal டித்த zjistil, že sestřelil českého brankáře po výbuchu Thomase Vaklika, který byl poté vyloučen po úmyslné kontrole VAR pro nizozemského středního obrance Mathieze de Likta.

READ  Vahidullah Najand porazil Českou republiku

Holmes otevřel skóre v 68. minutě, poté 28letý záložník Slavie Brock vstřelil druhý gól, zbývá 10 minut, vyskočil volný míč a připravil šiku.

Toto je doposud čtvrtý gól eurozóny a Česká republika, která se umístila na 40. místě na světě, postoupí příští čtvrtek 3. července v Baku do čtvrtfinále proti Dánům. „Neměli bychom být velkými hvězdami, jako jsou Holanďané, ale ukázali jsme skvělého týmového ducha, a to je rozdíl,“ řekl Schick.

Dánsko v sobotu v Amsterdamu zvítězilo nad Walesem 4: 0, poté se Itálie ve Wembley připojila k Rakousku 2: 1 v prodloužení.

Proces mezitím začne v Nizozemsku poprvé v důležitém zápase, protože skupinová fáze Světového poháru 2014 skončila po několika slibných scénách zklamáním.

Když se vítězové Euro 1988 vraceli domů, de Lict převzal vedení po odeslání. „V okamžiku, kdy jsem změnil hru, cítím zodpovědnost. Jsem hrdý na to, jak kluci bojovali, ale je mi z toho incidentu špatně,“ řekl de Lict nizozemskému veřejnoprávnímu vysílání NOS.

Mezitím pokračuje úterní střet posledních 16 zemí mezi Londýnem a Anglií a starými rivaly Německem. Po finále mistrovství světa 1966 se Anglie těší na své první vítězství proti Němcům v jednozápasovém vyřazovacím zápase, který se jejich manažer Gareth Southgate snažil hrát v neděli. „Nepotřebuji to soudit. Historie je pro ně irelevantní,“ řekl o svých hráčích.