Bianca Andreescuová postupuje do třetího kola turnaje National Bank Open v Torontu

Bianca Andreescu je jedinou Kanaďankou, která zůstala na turnaji Women’s National Bank Open ve dvouhře v Torontu.

Dvaadvacetiletá hráčka z Mississauga v Ontariu postoupila do šestnáctky, když ve středu zvítězila 6-3, 4-6, 6-3 nad Francouzkou Alize Cornetovou v posledním zápase dne na stadionu Sobis.

Andreescuová vyhrála turnaj v roce 2019, kdy se naposledy konal v Torontu, když porazila Serenu Williamsovou, která ve středu vypadla ve svém posledním zápase v Kanadě.

Andreescu řekla, že miluje energii davu svého rodného města.

„Nikdy jsem nehrál před takovým publikem a totéž se stalo v roce 2019,“ řekl Andreescu. „Doufám, že takhle budou moci pokračovat [throughout] Konkurence.“

Sledujte, jak l Andreescu postupuje vítězstvím nad Cornetem:

Bianca Andreescuová postupuje do třetího kola turnaje National Bank Open

Trvalo to tři sety, ale Kanaďanka Bianca Andreescuová nakonec dokázala porazit Francouzku Alize Cornetovou 6-3, 4-6, 6-3.

Leila Fernandezová z Lavalu byla vyřazena z turnaje dvouhry poté, co ve středu prohrála 7-6 (4) 6-1 s Brazilkou Beatriz Haddad-Maiaovou.

Fernandesová, nasazená č. 13 v Torontu, hrála na svém prvním turnaji po dvouměsíční absenci, aby se zotavila ze stresové zlomeniny pravé nohy, kterou utrpěla na French Open.

Poté se ona a její sestra Bianca Jolie spojily na turnaji čtyřher, kde prohrály s Andreou Klepas ze Slovinska a Alexou Guaracci z Chile 6-1, 6-2.

„Je to dnes trochu těžké, protože jsme právě dokončili dvě prohry,“ řekla Leila Fernandezová. „Jsem rád, že jsem konečně zpátky v soutěži a že jsme otestovali nejen nohy, ale i tělo. Tělo se cítí skvěle.

„Samozřejmě ne na úrovni, kterou chceme, ale alespoň víme, co musíme udělat.“

SLEDUJTE, jak Fernandez ve druhém kole vyřadil Haddada Mayu:

Fernandez poráží Haddad Maya v Open National Bank

Leila Fernandez z Montrealu prohrála 7-6 (4) 6-1 s Brazilkou Beatriz Haddad Mayaovou ve středu ve druhém kole National Bank Open v Torontu.

Zatímco Fernandesová předvedla v prvním setu své dvouhry hodně bojovnosti, nakonec to vypadalo, že má na sobě silný útok své stále sebevědomější soupeřky.

READ  Evropská liga a Evropská konferenční liga: Romelu Lukaku znovu boduje, když Římané Josého Mourinha porazili Slavii Praha | fotbalové zprávy

Po povzbudivém začátku Fernandez vzdal první polovinu zápasu a v úvodním setu propadl na 3:2.

Haddad vedl 5-4 a proměnil Mayino čtvrté eso v zápase a poskytl jí výchozí bod. Ale Fernandezová odrazila, aby dala skóre Satanovi, pak proměnila svůj první brejkbol a vyrovnala set.

Haddad Maya získala zpět své vedení v dalším zápase a nakonec využila svou čtvrtou příležitost k brejku v zápase a postoupila 6-5.

Brazilec ale opět nedokázal skupinu odložit. Dvojchyba Haddada Maye prolomila slabé místo Fernandese a Kanaďan se po dlouhé jízdě prosadil, získal další bod a vynutil si tiebreak.

Haddad Maya ukázal příliš mnoho na Fernandese v prodloužení, když použil silné kopy, aby vyvedl Kanaďana z rovnováhy a v tiebreaku vedl 6:3.

Fernandez zachránil další set point, než ho Haddad Maya sebral mocným bekhendem a ukončil krátký běh.

Haddad Maya na tomto tempu navázal ve druhém setu a proměnil brzký brejk na cestě do vedení 3:0.

Ve druhé přestávce setu vedl Haddad Maya 5-1, pak v poslední hře zapracoval na lásce, aby zápas zvládl.

Auger-Aliassime vyhrává úvodní zápas před domácím publikem

Otevřený vítěz mužské národní banky je venku. Druhý nasazený byl také vyřazen a takzvaná velká trojka cestu nezvládla.

Losování bylo ve středu na stadionu IGA v Montrealu otevřené, než někteří hráči odehráli své úvodní zápasy.

Carlos Alcaraz jel jako první, když v úvodní části propadl Američanovi Tommy Ballovi. Na řadě byla světová jednička Daniil Medveděv, kterého poslal Australan Nick Kyrgios.

Večer šestý Montrealer Felix Auger-Aliassime zapůsobil na téměř kapacitní publikum vítězstvím 7-6 (6) 6-4 nad Japoncem Yoshihito Nishiokou.

SLEDUJTE, jak Auger-Aliassime v úvodním zápase porazil Nishioku:

Auger-Aliassime Nishioka v Montrealu vypadl ve dvou setech

Felix Auger-Aliassime z Montrealu porazil ve středu ve druhém kole turnaje National Bank of England Open Yoshihita Nishioku z Japonska 7:6 (6) 6:4.

Alcaraz hodil své rozhodnutí 6-7 (4), 7-6 (7), 6-3 pro Američana Tommy Balla v maratonu, který trval tři hodiny a 20 minut.

Kyrgios, který vyhrál minulý týden ve Washingtonu, porazil Medveděva 6:7 (2), 6:4, 6:2. Rus ovládl tiebreak prvního setu, ale druhý otevřel Kyrgios brejkem ve druhém setu a neohlédl se.

READ  Brunejští sportovci eSports soutěží v Istanbulu

Medveděv, který vyhrál svůj titul minulý týden v Mexiku, měl občas svázané ruce kvůli australskému podání a míči. Kyrgios byl nápaditý a důsledný, dokonce pracoval v kombinaci sestupných úderů, aby soupeře uhádl.

Prvních osm nasazených 56 hráčů se rozloučilo v prvním kole. Kyrgios, který se minulý měsíc dostal do finále Wimbledonu, porazil v prvním kole Argentince Sebastiana Baeze.

Mezitím Paul, který je na 34. místě světového žebříčku, zachránil mečbol v tiebreaku a proměnil svůj pátý game point v rozhodující sadě.

Auger-Aliassime, jediný Kanaďan, který zůstal ve hře dvouhry, vzal první set s brilantním vítězem napříč kurty a zpečetil 20 ran. Stál několik sekund s rukama nataženýma po stranách, zatímco dav večírku provolával jeho souhlas.

Kanaďan Felix Auger-Aliassime slaví vítězství v prvním setu nad Japoncem Yoshihito Nishiokou v tenisovém turnaji mužské dvouhry na středečním National Bank Open v IGA Areně v Montrealu. (Paul Chiason/The Canadian Press)

Auger-Aliassime se v příštím kole utká s devátým Britem Cameronem Nourim. Nuri porazil Nizozemce Bottic van de Zandscholpa 6-1, 6-2.

Mezi první desítkou Norský 4. nasazený Casper Ruud porazil Slováka Alexe Mulkana 7-6 (3) 6-3 a italský 7. nasazený Yannick Sener porazil Francouze Adriana Mannarina 2-6 6-4. , 6-2.

Osmý nasazený Polák Hubert Hurkacz porazil Fina Emila Rossovooriho 6-3, 6-7 (4), 6-2 a 10. nasazený Taylor Fritz porazil svou kolegyni Frances Tiafoeovou 5-7, 6-1, 6-4.

Třetí nasazený Řecko Stefanos Tsitsipas měl hrát v pozdním zápase s Britem Jackem Draperem.

Denis Shapovalov z Richmond Hill, Ont. , Alexis Gallarneau z Laval, Kew a Vasek Pospisil z Vernonu, BC, prohráli všechny své dvouhry v prvním kole.

V mužské čtyřhře propadli Pospísil a Sinner 4:6, 6:2, 10:8 francouzskému duu Benjamin Ponzi a Gael Monfils. Italové Simone Bolelli a Fabio Fognini zaznamenali vítězství 6-4, 6-1 nad rodákem z Calgary Cliffem Harperem Williamem Draxelem z Newmarketu, Ont.

Po dvou dnech vlhkého počasí a odložených zápasů se ve středu vrátila slunečná obloha a teplé teploty.

Hra pokračuje až do neděle o turnaj v hodnotě 6,57 milionu dolarů.

Č. 1 Swiatek vyplouvá ve třetím kole

Haddad Maya se příště utká se světovou jedničkou Igou Swiatekem, který se kvalifikoval do třetího kola vítězstvím 6:1, 6:2 nad Australankou Ajou Tomljanovicovou.

Swiateková klinickým výkonem navýšila svou vítěznou sérii na tvrdém terénu na 20 zápasů a Tomljanovicovou porazila za pouhou hodinu a čtyři minuty.

Polská hvězda proměnila šest ze svých devíti brejkbolů, když nasbírala 26 z 37 návratových bodů (70,3 procenta).

V dalších prvních výsledcích porazila americká 10. nasazená Coco Gauff Kazachstánku Elenu Rybakinu 6-4, 6-7 (8), 7-6 (3). Italská obhájkyně titulu Camila Giorgiová porazila Belgičanku Elise Mertensovou 6:3, 7:5. Sedmá nasazená Jessica Pegulaová porazila krajanku Asii Muhammadovou 6:2, 7:5.

Také ve středu byli z Tuniska vyřazeni španělská č. 4 Paula Padusa a pátý nasazený Anas Jabeur poté, co odstoupili ze svých zápasů. Padla i estonská druhá nasazená Anna Kontaveitová.

Švýcar Gilles Techmann prohrál Kontaveita 6-4 6-4 za hodinu a 27 minut. Kontaveitová měla šanci, ale dokázala proměnit pouze 2 z 8 brejkbolů. Tishman zlomil Kontaveita čtyřikrát ze šesti pokusů.

Padusa prohrávala 7-5, 1-0, když byla nucena odejít do kazašské Julie Putincevy. Jaberová také prohrála svůj první set a ve druhém setu proti Číňance Chenwen Cheng propadla 2:1.

Padusa prohrávala 7-5, 1-0, když byla nucena odejít do kazašské Julie Putincevy. Jaber také prohrála svůj první set, než ve druhém setu proti Číňance Chenwen Cheng propadla 2:1.

Mezi další nasazené hráčky, které se kvalifikovaly do Rumunska, patřily č. 15 Simona Halepová a č. 14 Karolína Plíšková z České republiky. Č. 16 Lotyšsko Jelena Ostapenková prohrála s Alison Riskeovou-Amritrajovou 7:6 (2), 0:6, 7:5.