Budíček na paralympiádě: Marc Arends bere Kanadě pátou zlatou medaili

Mark Arends v úterý znovu vystoupil na pekingské paralympijské pódium – tentokrát nad ním.

Hartsville na Ostrově prince Edwarda zvítězil v biatlonu mužů na 10 km vstoje a v hlavním městě Číny si odvezl druhou medaili poté, co první den získal bronz v para biatlonu na 6 km.

Dvaatřicetiletý Arends získal 10. paralympijskou medaili (dvě zlaté, tři stříbrné a pět bronzových) na třech zimních hrách pouhý den poté, co skončila jeho sedmizápasová vítězná série. V pondělí skončil čtvrtý v běhu na 20 km klasickou technikou.

Kanadský čas 31 minut 45,2 sekundy byl o 32,8 sekund rychlejší než stříbrný medailista Grigorij Vovčinskij z Ukrajiny. Arendz byl jediným závodníkem ve 13členném poli, který v tomto podniku zabodoval čistě.

Pocta Arendz zvyšuje celkový počet zlatých týmů Kanady na pět a celkový počet medailí na 13 po čtyřech dnech soutěže v Pekingu. Země obsadila třetí místo v medailovém pořadí po Číně (osm zlatých, 27 celkově) a Ukrajině (šest zlatých medailí, celkově 17).

SLEDUJTE, jak l Arendz vyhrál zlato v para biatlonu v Pekingu:

Kanaďan Mark Arends vyhrál v Pekingu biatlonové zlato

Producent PEI získal na těchto hrách svou druhou medaili poté, co obsadil první místo v kategorii mužů v kategorii vestoje na střední trati. 1:19

Zde je další z toho, co jste nestihli v pondělí večer a v úterý ráno na paralympiádě v Pekingu:

Hokejový tým PARRA se zotavuje ve velkém stylu

Po ohromující sobotní porážce 5:0 se Spojenými státy americký tým kanadských para mužů v ledním hokeji získal v úterý drtivé vítězství 6:0 nad Jižní Koreou.

James Dunn vstřelil hattrick při závěrečné výhře, vstřelili ho Liam Hickey, pětinásobný paralympionik Billy Bridges a kapitán Tyler McGregor. Kanada se omezila na Jižní Koreu se čtyřmi střelami na branku.

READ  Austrálie zrušila vízum české hráčce Voráčové

Kanada (1-1) dokončila skupinu na druhém místě za Spojenými státy (2-0). Oba týmy si zajistily pozice v semifinále, Jižní Korea (0-2) postoupí do čtvrtfinále. Kdyby to Mezinárodní paralympijský výbor nezakázal, byl by Ruský paralympijský výbor čtvrtým týmem ve skupině A.

V pátek je rozhodnuto o semifinále. Skupina B, která zahrnuje Čínu, Česko, Itálii a Slovensko, bude v úterý pokračovat v práci na určení dalších tří dějišť čtvrtfinále a vyřazovacích zápasů.

James Dunn hattrick poslal Kanadu do semifinále ledního hokeje:

James Dunn hattrick poslal Kanadu do semifinále para hokeje

James Dunn z Wallacetown, Ont., vstřelil tři góly, když Kanada porazila Koreu 6:0 a postoupila přímo do semifinále turnaje v ledním hokeji na paralympijských hrách v Pekingu 2022. 2:19

Kanada je druhá v řadě v curlingu na invalidním vozíku

Poté, co kanadský curlingový tým na vozíku začal 4:0 porážkou obhájců titulu Čínou, Spojenými státy, Lotyšskem a Švýcarskem, prohrál druhý zápas za sebou porážkou 9:4 s Jižní Koreou v úterý.

Kanadský tým se připojil na palubovku až v pátém endu, aby snížil náskok Jižní Koreje na polovinu a zvýšil na 4:2, ale šestý čtyřbodový end soupeře se ukázal být těžko překonatelný.

Dalším čtvrtfinálovým zápasem Kanady je Slovensko v úterý v 6:35 ET, poté se střetne s Velkou Británií ve středu v 1:30 ET.

SLEDUJTE KANÁDU omráčenou Korejskou republikou v curlingu na invalidním vozíku:

Kanada ohromila Korejskou republiku v curlingu na invalidním vozíku

Kanada viděla, jak Korejská republika na své cestě za dominantním vítězstvím vstřelila čtyři branky na šestém místě. 1:35

Ukrajina požaduje chytit 2 na pódiu

Uprostřed pokračující ruské invaze na Ukrajinu sportovci z posledně jmenované země nadále září v Pekingu.

READ  Zpráva WTA: Emma Radocano odstoupila z úvodního utkání Guadalajary

Ukrajinský tým v úterý dvakrát zvítězil na stupních vítězů a získal všechny dostupné medaile v biatlonu mužů se zrakovým postižením na střední trati a v krasobruslení žen na střední trati.

Vitalij Lukjaněnko, Anatolij Kovalevskij a Dmytro Sojarko získali zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v mužském závodě. Překvapivě, dva atleti na čtvrtém a pátém místě, Yaroslav Reshetinsky a Oleksandr Kazik, byli také Ukrajinci.

Ukrajinci Vitalij Lukjaněnko, Anatolij Kovalevskij a Dmytro Sojarko získali v úterý zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v biatlonu zrakově postižených mužů. (Michael Steele/Getty Images)

Lukjaněnko (43) je s osmi zlatými, jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí nejúspěšnějším mužským biatlonem všech dob. Získal také dvě stříbrné a dvě bronzové medaile v závodech Para v běhu na lyžích.

V ženském závodě získala zlato Irina Boyeová, stříbro a bronzové týmové kolegyně Oleksandra Kononova a Ludmila Lyachenko.

První den také kolem Ukrajiny kroužil nízkovizorový para biatlon na 6 km a Lukjaněnko, Kazik a Suiarko brali zlato, stříbro a bronz v tomto pořadí.

Zde je rychlý pohled na další události 4. dne v Pekingu:

Kanaďanka Brittany Hodak, která v pondělí brala bronz v běhu na 15 km pro zrakově postižené, skončila v úterý v biatlonu žen na 10 km šestá. Kanaďanka Emily Youngová se umístila na osmém místě. (Michael Steele/Getty Images)

Kanaďanka Christina Pickton, zobrazená výše, projela v úterý cílem na osmém místě v biatlonu žen na 10 km. A v soutěži mužů skončil osmý také Kanaďan Derek Zablotinsky. (Lintao Zhang/Getty Images)

Američanka Kendall Gretsch vyhrála v úterý biatlon na střední tratě vsedě a odvezla si domů celkově pátou medaili z paralympijských her. Mezi její ocenění patří zlato z letního para triatlonu, které vyhrála právě před šesti měsíci v Tokiu. (Christian Petersen/Getty Images)