Carapaz zvítězil nad Pogacarem, americkým jezdcem McNultym, aby vyhrál silniční závod

Po dvou týdnech pomoci Slovinsku Tadej Pojjakar Vítězství na Tour de France, 23letý Američan Brandon McNulty V sobotu málem ukradl show na závodě mužských silničních kol.

Poslední oblouk však šel do Ekvádoru Richard Karabaz, tvrdý soutěžící na hlavních sportovních turné, se nedávno objevil v dokumentu Netflix.

Během horkého dne na japonském venkově ovlivnila náročná stezka dlouhá 145,4 míle z parku Musashinonomori k dálnici Fuji International Express mnoho světových jezdců. McNulty se ale přidal k Pogacarovi a Kennedymu Michael Woods V krátkém odtržení v nejnáročnějším stoupání dne, poté se spojil s ekvádorským Richard Karabaz, který se nedávno objevil v dokumentu Netflix, aby si za posledních 10 mil závodu vybudoval 40sekundový náskok.

Ale sledovací skupina šesti jezdců, včetně Pogacar, stříbrného medailisty z roku 2016 Jacob Fuglsang Dánsko a divoké okno Wout van Aert Z Belgie to z tohoto náskoku pomalu sklouzlo a Carapaz v posledních pěti kilometrech na krátkém stoupání vyrazil od Američana a vedl o více než 30 sekund, když se závod uzavřel na Fuji International Speedway. McNulty se vrátil ke stíhací skupině osmi jezdců soupeřících o stříbrnou a bronzovou medaili.

Ta skupina se pomalu blížila k cílové čáře a nikdo nechtěl udělat první tah. Britský jezdec Adam Yates Udělal tah, s McNultym v závěsu, jen aby byl opraven Van Artem a Pogacarem, přičemž první si vzal stříbro po mučivém čekání na poslední výstřel. McNulty skončil šestý.

S blížícím se závodem pro sportovce mimo Tokio se fanoušci mohli shromáždit mimo hranice nouzového stavu města. Lidé přeplňovali mosty a bili bubny podél silnice na venkově a na svazích hory Fuji. Téměř 8 000 fanoušků se shromáždilo na dálnici v prvním závodním pruhu přes trať a stále jsou dvě hodiny od cíle na stejném místě, uvádí komentátor NBC Steve Borino..

READ  „Zlom byl, když začal hrát komedii,“ vzpomíná Joseph Abram.

Předčasné rozkoly jsou u silničních závodů této délky obvykle nepostřehnutelné, pokud není zapojen žádný z kandidátů, ale v době, kdy závod dosáhl prvního stoupání dne, skupina osmi otevřela mezeru více než 20 minut a více než šest mil. Nejslavnějším jménem bylo Slovensko Guraj Sagan, jehož mladší bratr Peter vyhrál tři mistrovství světa a sedmkrát se držel bodové klasifikace Tour de France. Peter Sagan vynechal olympiádu kvůli komplikacím po havárii na letošní Tour.

Vedoucí skupina se zmenšila na pět jezdců, než vyšplhala na nejvyšší bod závodu, asi 85 mil do závodu. V tomto výstupu se peloton konečně začal honit za náskokem skupiny vážně a určoval tempo srazení úspěšných jezdců jako obhájce titulu Greg Van Avermaet mistr světa 2018 Alejandro Valverde. Skupina odvážných jezdců, jen něco málo přes polovinu ze 130 mužů, kteří zahájili závod, prošla přívalem 5:13 za vůdci.

Čtyři jezdci – Sagan, Česká republika Michael Cockerley, Řecko Polychronis Tzortzakis a Venezuela Orlois Olular – Zůstala napřed až do závodu na 110 mil, než ji chytilo to, co zbylo z ubývajícího pelotonu.

Další bylo obávané stoupání Mikuni Pass, kde se Pogakar a McNulty Woods pokusili stáhnout. Naši kolegové z týmu Pro McNulty a Pogacar se střídali v řízení trojice, ale nedokázali si udržet výhodu, která se vyvýšila pod 20 sekund. Útočník dal mezi sebou a Van Aertem krátkou vzdálenost, ale Belgičan skočil zpět do hlavní skupiny, která skončila s téměř tuctem jezdců na horském průsmyku.

Woods, který se na Tour de France ucházel o titul krále hory, se vydal prudkým sestupem ze strmého stoupání, ale rychle se do něj vrhl. Několik jezdců se také pokusilo utéct před pátým a posledním stoupáním dne a McNulty byl opět nejúspěšnějším z těchto přestávek. Společným Američanem na této přestávce byl Caparaz, který skončil letošní Tour de France na třetím místě, a jeho vítězství na Giro d’Italia v roce 2019 bylo uvedeno v dokumentu Netflix „The Least Expected Day“.

READ  Pátrání po psech stupňuje svůj výcvik před nasazením na Ukrajinu k nalezení těl

Německý cyklista Simon Jishek Závod nezačal a poté odstoupil Pozitivní test na COVID-19.