Češi venku: Pastrňák, Zacha a Krejčí pomáhají Bruins mezi nejlepší Flyers |  AB Sports

Češi venku: Pastrňák, Zacha a Krejčí pomáhají Bruins mezi nejlepší Flyers | AB Sports

BOSTON (AP) — David Pasternak a Pavel Zacha skórovali každý dvakrát, Jeremy Swaiman získal svůj první výpadek v sezóně a David Craigie získal tři asistence ve svém 1000. zápase v NHL, aby pomohl Boston Bruins porazit v pondělí Philadelphia Flyers 6:0 .

Pastrňák vstřelil první gól první třetiny a další přidal během solidní hry 4 na 3, aby zahájil třetí, aby pomohl Bostonu vyhrát pošesté v sedmi zápasech. Bruins jsou v této sezóně doma 21-1-3 a mají nejlepší celkovou bilanci v NHL.

Krejčí, který v minulé sezóně přerušil 16letou hráčskou kariéru Bruins ve své rodné zemi, se vrátil do Bostonu a připojil se k Čechům Pasternakovi a Zachovi, aby natáhli sérii tří vítězných zápasů Flyers.

Carter Hart zastavil 14 střel, než ho v polovině druhé třetiny vystřídal Samuel Erson, který zblokoval dalších devět střel. Flyers prohráli teprve podruhé z devíti zápasů.

na talíři

Pasternak otevřel skóre o pět minut později, když si vynutil obrat na území Philadelphie a zamířil do brankoviště a odvrátil přihrávku od Zaky do sítě. Do konce třetiny zbývalo pět minut a Zaka dal celé tělo do střely na 2:0 a srazil ho z bruslí.

Brad Marchand zahrál bekhendem odražený míč čtyři minuty do druhé a dostal Boston do vedení 3:0. O necelou minutu později byl centr Zaka odvrácen do sítě. Pastrnak zvýšil na 5:0 jedním zásahem a jednou na začátku třetí třetiny, poté Matt Grzelcyk dostal Boston do vedení 6:0, když do konce zápasu zbývalo 12 minut.

KREJCI 1000

Krejčí sklidil velký potlesk – a tradiční odposlechy obou týmů – když systém veřejného ozvučení po jeho první konverzi oznámil, že odehrál svůj 1000. zápas v NHL.

Kristi, draftovaný Bostonem v roce 2004, strávil prvních 15 let své profesionální kariéry v Bruins, než v minulé sezóně odešel hrát za rodnou Českou republiku. V této sezóně se vrátil do Bostonu a v pondělí se stal sedmým hráčem, který kdy odehrál 1000 zápasů za Bruins.