Česká bruslařka Ledeka vyhrála první sjezd Světového poháru po olympiádě | Sportovní

KRANZ-MONTANA, Švýcarsko (AFP) – Česká snowboardistka Ester Ledecká získala v sobotu svůj první ženský titul ve Světovém poháru ve sjezdu po olympiádě, když skončila s velkým náskokem za všemi třemi medailistkami z Pekingu.

Útočník Ledeka Cap běží na Mont Lachaux za perfektních slunečných podmínek, aby porazil Ragnhild Muenkel o 0,21 sekundy. Bylo to pro norského jezdce osmé pódium, ale bylo to první na svazích.

Třetí skončila Rakušanka Cornelia Hutterová se ztrátou 0,42.

Třetí vítězství v kariéře a druhý sjezd Ledeca přichází více než dva roky po jejím prvním vítězství v Lake Louise v Albertě.

Lidice se v lyžařském středisku ve středním Švýcarsku obvykle daří, když zde obsadila tři pódia své kariéry. V posledních dvou dnech se však ve zkouškách umístilo pouze na 50. a 40. místě.

Sobotní vítězství přišlo 11 dní poté, co Ledecká skončila na olympijském svahu až sedmadvacátá. Tento výsledek přišel poté, co skončila pátá v Super G, což znamená, že propásla příležitost zopakovat svůj výkon na hrách v Pchjongčchangu v roce 2018, kdy získala zlatou medaili v alpském lyžování i na snowboardu. Ledekaová v Pekingu opět vyhrála paralelní obří slalom.

Švýcarsko porazilo olympijský sjezd Corina Suttera, za ním byly Italky Sofia Giugia a Nadia Delago, ale trio se v sobotním závodě nepřiblížilo k pódiu a skončilo s více než 1,2 sekundy na 10., 12. a 14. místě. .

Další favoritka před závodem, superolympijská vítězka JL Lara Gut Bahramiová, závod nedokončila. Švýcarská hvězda skočila příliš doleva a minula další bránu.

Jogja, který v této sezóně vyhrál čtyři Světové poháry a vrátil se včas po zranění, aby získal stříbro na olympijských hrách, zůstal v čele celkového pořadí se 422 body, 65 před Sutterem. Další pokles je naplánován na neděli.

READ  Serena Williamsová prohraje historický zápas v Římě

Michaela Shiffrinová seděla v závodě, aby se připravila na nadcházející události. Američanka udržela v čele Světového poháru 15 bodů před Petrou Flovou. Obhájci titulu ze Slovenska skončili 29. a v letošní sezóně si tak připsali pouhé dva body.

Jogja je v celkovém pořadí třetí za Shiffrinovou s rozdílem 235 bodů.

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.