Česká média reagují na vystoupení Coufala a Součka

Dvojice West Ham United Vladimír Koufel a Tomáš Suček vyvolala v pátek večer (24. března) v českých médiích rozporuplné reakce na vítězství České republiky 3:1 nad Polskem v prvním zápase kvalifikace o Euro 2024.

Česko se po třech minutách dostalo do dvoubrankového vedení díky trefám Ladislava Krejčího a Tomáše Kvankary, než ve druhém poločase zvýšil vedení Jan Kuchta.

Přestože polský náhradník Damian Szymanski omezil škody pozdě gólem, dvojice Hammers byla za podíl na celkové výhře oba chválena českými médii.

ISport byl naprosto ohromen Coufalovým vedením a schopností tlačit na polskou obranu, což mu dalo hodnocení hráče 8/10.

Napsali: „Dlouhé auto znamená bleskovou kontrolu vedení. Nebál se dlouhých sprintů a měl sílu tlačit na polského brankáře z pozice krajního obránce.

„Řídil méně zkušené spoluhráče a organizoval hru.“

Přihlaste se k odběru Football Insider TV

Mezitím jeho spoluhráč z Hammers Souček, hodnocený 6/10 od iSport, byl poté na začátku střetnutí vykartován a poklepán na klíční kost.

Napsali: „Žádal o kartu, dokud ji ve 23. minutě nechytil. Vydržel tvrdou ránu míčem na klíční kost, klasicky před stoperským triem inkasoval druhý míč.

Naštěstí pro Davida Moyese odehrál záložník všech 90 minut kvalifikace o Euro 2024 a nezdálo se, že by byl zraněn.