Česká republika ve čtvrtfinále mistrovství světa juniorů porazila USA 4:2

Edmonton, Alberta (AP) – Peter Hauser a Matthias Sabovalev skórovali v čase 3:11 ve druhém poločase, když Česká republika ve středu večer ve čtvrtfinále juniorského světového hokeje porazila Spojené státy 4:2.

Obhájci titulu, Spojené státy, se stáhly po prohře 4:0 a nikdy nezůstaly pozadu ve hře s červánky.

Trenér USA Nate Lehmann řekl: „Tyto zápasy jsou těžké a my jsme se dnes snažili dostat do naší hry. Našich prvních 10 minut bylo dobrých, ale měli jsme problémy se zvládnutím puku. S českým národním týmem jsme hráli dobře, hráli tvrdě a blokovali.“ . Spousta střel, musíte smeknout klobouk.

Tomáš Sučanek zachránil 28 míčů, aby pomohl Česku připravit se v sobotu večer na semifinále proti Kanadě. Dříve Kanada porazila Švýcarsko 6:3, Švédsko porazilo Lotyšsko 2:1 a Finsko porazilo Německo 5:2.

Hauserová poslala Češku do vedení v 7:34 minutě střelou zápěstím do horního rohu, po ní Sabovalevová v 10:45 od odraženého míče.