Česká republika zvítězila nad Nizozemskem 2: 0 a dostala se do čtvrtfinále Euro 2020

Jakmile byly pomeranče zobrazeny červeně, všechno šlo cestou České republiky.

A to natolik, že někdo jiný než Patrik Čech nakonec skóroval za Čechy na evropském šampionátu, než útočník vstřelil svůj čtvrtý gól na turnaji.

Tyto góly přinesly České republice vítězství 2: 0 nad nizozemským týmem, který byl nucen hrát většinu druhého poločasu s deseti muži. Dalo to také české reprezentaci prostor ve čtvrtfinále Euro 2020.

„Usilovně jsme pracovali, abychom dosáhli úspěchu,“ řekl Shake.

„Nejsme tak skvělí hráči, jako jsou oni, ale možná je dnes ve fotbale důležitější týmový duch.“

Zlom v zápase nastal v 55. minutě, kdy byl nizozemský obránce Matthijs de Ligt vyloučen za házenou pod tlakem Schicka. Po kontrole videa jsem dostal červenou kartu.

Poté záložník Thomas Holz v 68. minutě po přímém přímém kopu z pravého úhlu postavil český tým dopředu silnou hlavičkou zblízka. Rozběhl se nalevo od šestnáctky a v 80. minutě nabil Schickovi míč, aby skóroval.

„Nizozemský národní tým byl favoritem a zdá se být nereálné ho porazit. Je to nejlepší zápas mého života,“ řekl Holz.

„Jsou to eura, měli jsme tu spoustu fanoušků a opravdu jsem si to užil.“

Schick vstřelil dva góly týmu v úvodním zápase vítězství týmu 2: 0 nad Skotskem, poté skóroval remízou 1: 1 s Chorvatskem. Pouze portugalský útočník Cristiano Ronaldo má v Euro 2020 dalších pět gólů.

Češi nastoupí příští sobotu ve čtvrtfinále s Dánskem v ázerbájdžánském Baku.

Češi se dostali do čtvrtfinále významného turnaje poprvé od Euro 2012, kdy podlehli Portugalsku. Ten den Ronaldo skóroval jako vítěz. Na poslední tři finále Světového poháru se nekvalifikovali a na Euro 2016 skončili ve své skupině poslední.

Za teplého večera v Puskas aréně s kapacitou 67 215 diváků v Budapešti zaplatil holandský tým s oranžovým zbarvením cenu za nevytváření dostatečných šancí. Potom je Češi donutili platit více.

READ  Karmelitánky promění opuštěný statek v klášter

S Schickem prakticky na zádech v pokutovém území sklouzl de Ligt a pravou rukou vzal míč pryč. Rozhodčí Sergej Karasev získal volný kop a poté, co se rozběhl zkontrolovat televizní obrazovku, byl De Ligt vyloučen červenou kartou.

K incidentu došlo jen několik okamžiků poté, co se Holanďané ujali vedení, když se kolem nich dostal útočník Doniel Mallin. Nepodařilo se mu obejít brankáře Thomase Vaclika s prázdnými sítěmi čekajícími.

„Detaily mění hry a za minutu se váš svět obrátí vzhůru nohama.“

Řekl holandský trenér Frank de Boer prostřednictvím tlumočníka. „Měli jsme šanci 1: 0. Toto je těžké se naučit.“

Když byl vyloučen De Ligt, vzal De Boer Malin překvapivým tahem, který shrnul špatný výkon týmu, který vyhrál všechny tři zápasy ve skupině.

„Jsem v konečném důsledku zodpovědný, takže mě vždy můžeš vinit,“ řekl de Boer.

„Chci se podívat do zrcadla.“

Útočník Memphis Depay a záložník Georginio Wijnaldum vstřelili ve třech zápasech ve skupině pět gólů, ale v neděli měli prakticky žádný dopad, protože holandský favorit proti Čechům nedokázal skórovat.

„Naši hráči nebyli dost dobří,“ řekl de Boer. „Nehráli na své obvyklé úrovni.“

Rozhodčí použil v 60. minutě další videorekordér k vyloučení pokutového kopu za házenou nizozemského obránce Denzel Dumfries.

O chvíli později Dumfries odrazil střelu od levého zadního Pavla Kaderapka. Následující příležitosti pro Čechy se ale nezastavily.

Po zápase nizozemští fanoušci tleskali, když Češi vyšli ze stadionu.

„Největší odměnou je, když vám váš protivník tleská,“ řekl trenér České republiky Jaroslav Silhavy.

Klobouk dolů před nizozemskými fanoušky.

(Název a obrázek pro tento přehled mohli přepracovat pouze zaměstnanci Business Standard; zbytek obsahu se automaticky generuje ze sdíleného zdroje.)

READ  Wimbledon 2023 | Sportovní psycholog říká, že tenisté čelí „psychologické agónii“