Chile porazilo Českou republiku 1:0 a obsadilo sedmé místo v pařížské olympijské kvalifikaci | Další sportovní novinky

Chilský ženský hokejový tým. Foto: @ThehockeyIndia

Chile ve druhé čtvrtině využilo pokutového kopu Fernandy Villegranové, aby porazilo Českou republiku, nejnižší tým turnaje, 1:0 a skončilo sedmé v páteční kvalifikaci IIHF žen.

Navzdory neúspěchu v kvalifikaci na OH v Paříži by toto vítězství zvýšilo morálku Chilanů, kteří jsou na 22. místě ve světě, před Českou republikou, na 31. místě na světě.

Bylo to podruhé, co Chile porazilo Českou republiku v historii tohoto zápasu. Chile zde ve skupinové fázi porazilo i Českou republiku 6:0.

Chilský národní tým byl vůbec nejlepším týmem zápasu, když zápas kontroloval od začátku do konce.

Chile pokračovalo od začátku v tlaku na českou obranu a vytvořilo si několik šancí, ale góly zůstaly v první čtvrtině v nedohlednu.

Chile dostalo v první čtvrtině dvě penalty, stejně jako Češi, ale obě strany nedokázaly prolomit patovou situaci.

Bitva mezi záložníky ve druhé čtvrtině zápasu byla vyhrocená, ale Chile dokázalo hned tři minuty po skončení prvního poločasu za faul v kruhu prosadit pokutový kop a Villegranu dokázal využít příležitosti. a převést ji na cíl, aby její tým získal vedení.

Po změně průběhu hry pokračovalo Chile v ofenzivní hře a kopalo čtyři rohové pokutové kopy, ale žádný z nich nedokázalo proměnit v gól.

Čtvrtá a poslední čtvrtina byla pod tlakem Čechů, protože Chile se rozhodlo přejít do obranného režimu a jejich plán vyšel, protože si dokázali udržet svůj náskok a vyjít z něj vítězně.

(Pouze název a obrázek této zprávy mohl být přepracován pracovníky Business Standard; zbytek obsahu je automaticky generován ze syndikovaného zdroje.)

Poprvé zveřejněno: 19. ledna 2024 | 15:58 Indie