Choong přidává do GB kvintetu, zatímco americký Elgeziry nastavuje rekord v kulečníku

úplné výsledky

Velká Británie Joseph Chong Britská skupina moderního kvinteta z ní udělala zlatou medailistku a druhý den vyhrála mužskou událost s olympijským rekordem 1482 bodů. Kate French Získala zlatou medaili žen.

Chung vedl do závěrečné fáze a odrazil výzvu z Egypta Ahmed El Gendy, který se vypracoval ze 13. na postup nahoru, ale v posledním kole neudržel krok. Voják se stal prvním Afričanem, který získal medaili ve sportu.

Dříve dnes Spojené státy Amro Elgeziry, stejný jako bývalý zástupce Egypta, vytvořil olympijský rekord 1: 52,96 na 200 metrů volný způsob, druhá etapa akce, která kombinuje šerm, plavání, parkurové skákání, střelbu a běh a poslední ve směsi v biatlonovém stylu. County běží střílet cíle. Venkovní bazén s krátkými dráhami byl v jedinečném prostředí na tokijském stadionu, kde hřiště obklopuje oplocení, parkurové hřiště, běžecký kruh a laserová střelnice.

inzerát

Al-Giziri se však nedokázal přiblížit k pódiu, přestože měl 290 z 300 bodů v jezdecké fázi. Oplocení je poměrně těžké a Jaziri bylo ve čtvrtek v kole hodnocení šermu jen 16-19 let. Začal 46 sekund za Chungem ve fázi laserového běhu, kde jsou sportovci na základě dosavadních výsledků handicapováni.

Vidět víc: Velká Británie Kate French získává zlato v moderním pětiboji

Toto je Al Jaziriho čtvrté vystoupení na olympijských hrách, ale je to jeho první pro Spojené státy. Předtím soutěžil s Egyptem, ale po sňatku s americkým pětibojem se přestěhoval do USA Isabella Isaksen, s nímž získal zlatou medaili ve smíšené štafetě na Panamerických hrách 2019.

Chung potřeboval v prvním rozstřelu k zasažení pěti cílů osm střel, ale podruhé je všechny rychle rozdrtil. Jihokorejští sportovci john wong tae A Jung Jin Hwa Pozdě asi o 10 sekund spolu s Českou republikou Jan Cove.

READ  Návrh české vlády na zastropování příjmů výrobců energie nejvíce ovlivnila jaderná energetika

inzerát

Britský sportovec si udržel převahu i po třetím výstřelu pomocí sedmi střel, zatímco voják se připojil k pozdní skupině tří a zdokonaloval své druhé a třetí přihrávky přes střelnici.

Elgendy spěchala 3,5 sekundy z Choonga a mířila na poslední zastávku na střelnici, pak se stáhla, i když oba mířili do závěrečného 800m kola.

Navzdory tomu se Chung znovu zvedl a nechal Elgendy pohodlně obsadit druhé místo před Junem, který předjel svého jihokorejského spoluhráče o bronz.

Elgeziry si zařadila na první místo v plavání s nejpomalejším časem v laserovém závodě, celkově vybledla na 25. místě.