Coco Gauff připravuje druhé kolo Clash se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou

Americká teenagerka Coco Gauffová postoupila do druhého kola, zatímco hráč, který se umístil mimo první 100 na Adelaide International Stadium zde v úterý vyřadil 15. nasazenou Elinu Svitolinovou.

Sedmnáctiletý Gauff na 22. místě porazil norskou kvalifikační Ulrike Ekereovou 6:2, 6:1 za 63 minut. Devětadvacetiletý hráč na 306. místě světového žebříčku hrál proti soupeři z top 50 teprve podruhé.

Gauffová čelila v úvodní sadě třem brejkbolům, ale každý odložila, když si vybojovala vedení o jeden set. Více než jednostranné to pro Američanku bylo ve druhém setu, který vyhrála, aniž by čelila brejkbolům.

Díky vítězství Gauff odehrál působivý zápas druhého kola proti světové jedničce Ashleigh Bartyové z Austrálie. Ve svém jediném předchozím střetnutí porazil Gauff Bartyho loni ve čtvrtfinále Říma poté, co Australan ze zápasu odstoupil kvůli zranění ruky.

Ukrajinská osmá nasazená Svitolinová prohrála s Ruskou Anastasií Jasanovou 5-7, 6-4, 6-3 v utkání, které trvalo dvě hodiny a 34 minut. Jasanová, která je nyní na 130. místě světového žebříčku, vyhrála oba zápasy své kariéry proti 20 nejlepším hráčkám, z nichž oba přišly v úvodním týdnu roku.

V roce 2021 Jasanová šokovala Češku Karolínu Plíškovou na slavnostním zahájení sezóny v Abu Dhabi.

Jasanová ve svém prvním zápase v Austrálii po prohraném prvním setu nezaujala a 15. nasazená Svitolinová ve druhém a třetím setu třikrát lámala, aby ustála.

„Pracovala jsem tvrdě každý den (mimo sezónu) a dala jsem do toho všechno,“ citoval web wtatennis.com 22letou Jasanovou po jejím vítězství.