Cristiano Ronaldo je nejlepším střelcem Portugalska na Euro 2020; vyhrává zlatou botu

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo možná na Euro 2020 odehrál čtyři zápasy, ale to mu nezabránilo v tom, aby skončil jako nejlepší střelec turnaje.

Ronaldo vstřelil na evropském šampionátu pět branek, což je nejvyšší kombinovaný počet jako český reprezentační útočník Patrik Szek. Portugalský útočník však vyhrál Golden Boot prostřednictvím asistencí, aby zlomil nerozhodný výsledek.

Zatímco Ronaldo měl na svém jménu jednu asistenci, Schick dokončil šampionát bez asistencí. Na třetím místě byl Francouz Karim Benzema, který na turnaji vstřelil čtyři góly.

Ronaldo otevřel svůj účet na Euro 2020 dvěma pozdními góly při výhře 3: 0 nad Maďarskem, čímž zaznamenal svůj evropský finále a dosáhl nového rekordu 11.

Ke svému součtu přidal další gól úvodním cílem prohry s Německem ve druhém kole 4: 2 a poté ve třetím kole dvakrát remizoval z penalty při remíze 2: 2 s Francií.

Podle UEFA tyto dva góly proti Francii posunuly Ronaldův historický součet za jeho zemi na 109, což se rovná světovému rekordu bývalého íránského útočníka Ali Daei.

Ačkoliv český Patrick Čech dal ve finále také pět branek, Ronaldo dokončil zápas dopředu díky své asistenci proti Německu, protože také odehrál méně minut než Čech.

Itálie v neděli místního času ve Wembley skončila sen Anglie o vítězství Euro 2020. Azzurri porazili Anglii 3: 2 na penaltách poté, co pravidelné 90minutové utkání skončilo remízou 1: 1 a ani prodloužení nedokázalo prolomit patovou situaci.

(Název a obrázek pro tento přehled mohli přepracovat pouze zaměstnanci Business Standard; zbytek obsahu se automaticky generuje ze sdíleného zdroje.)

Vážení čtenáři,

Business Standard se vždy snažil poskytovat nejnovější informace a komentáře k vývoji, na kterém vám záleží a má širší politické a ekonomické důsledky pro zemi a svět. Vaše neustálé povzbuzování a zpětná vazba o tom, jak můžeme zlepšit naše nabídky, ještě více posílilo naše odhodlání a odhodlání k těmto ideálům. I v těchto náročných dobách, které přináší Covid-19, pokračujeme v našem závazku udržovat vás v aktuálním stavu důvěryhodnými zprávami, autoritativními názory a důkladným komentářem k relevantním aktuálním problémům.
Máme však požadavek.

READ  Czech: Proč název Czechia

Protože bojujeme s ekonomickými dopady pandemie, potřebujeme ještě více vaši podporu, abychom vám mohli i nadále přinášet více kvalitního obsahu. Náš formulář předplatného zaznamenal povzbudivou odpověď mnoha z vás, kteří jste se přihlásili k odběru našeho online obsahu. Další přihlášení k odběru našeho online obsahu nám může jen pomoci dosáhnout našich cílů poskytovat vám lepší a relevantnější obsah. Věříme ve svobodnou, spravedlivou a důvěryhodnou žurnalistiku. Vaše podpora s více předplatnými nám může pomoci procvičovat žurnalistiku, ke které jsme odhodláni.

Podpora kvalitního tisku a Přihlaste se k odběru Business Standard.