Danielle Collinsová a Desira Krauseová postupují do wimbledonského semifinále čtyřhry

Po vstupu do Wimbledonu byla Danielle Collins světovou 8. hráčkou dvouhry a nasazenou č. 7 v ženské dvouhře ve Wimbledonu. Poté, co vyhrála první set svého zápasu prvního kola proti Marie Pozkové (Česká republika), Collinsová prohrála druhý a třetí set, protože její kariéra ve dvouhře ve Wimbledonu skončila předčasným odchodem.

Její čas na nejstarším tenisovém turnaji světa však neskončil, Collinsová a Američanka Desira Krausek si stále mohou prosadit svou cestu do Wimbledonu přes ženský šampionát ve čtyřhře. Collinsová a Krausek ovládli své první tři zápasy v řadě, aby se dostali do čtvrtfinále, ve středu se střetli s 11. nasazenou Alicií Rosolskou (Polsko) a Erin Rotliffovou (Nový Zéland).

Collins a Krause vyhráli první set přesvědčivě 6-1, druhý set pak prohráli v tiebreaku 7-6 (7-4). Collins a Krause, nezklamaní ztrátou setu poprvé v celém turnaji, odskočili a vyhráli třetí set 6-3 a zpečetili zápas.

Vítězství posílá Collinsovou poprvé v kariéře do semifinále čtyřhry ve Wimbledonu. V pátek se mezi nejlepšími nasazenými ženami ve čtyřhře Collins a Krausek představí Belgičanka Elise Mertensová a Číňanka Shuai Zhang. Vítěz postoupí do nedělního mistrovského utkání.