Dánsko porazilo Čečensko v olympijském hokejovém zápase mužů a poprvé vyhrálo

Dánové muži i ženy absolvují své olympijské premiéry v hokeji na zimních hrách v roce 2022, přičemž Dánové vyhráli své první olympijské vítězství na svých prvních olympijských hrách vítězstvím 2:1 nad Sekia ve středu ráno.

Přestože velkou část svahu měli Češi pod kontrolou, první třetina dvou branek pomohla Dánům k vítězství.

Defenzivní hráč Marcus Laritson Skóre otevřel poté, co jeho střela byla odražena v polovině úvodní šňůry a vstřelil svůj první gól v mužském hokeji na olympijských hrách.

Viz také: Dánsko vstřelilo první olympijský gól v mužském hokeji

O pár minut později dlouholetý hráč NHL Franz Nielsen Dánsko zdvojnásobilo svůj náskok gólem z penalty. Nielsen dostal trestné střílení a jeho tým zabil vlastní penaltu. Díky defenzivní hře Nifty u modré čáry si vytvořil krátký nápor na penaltu pro českého obránce.

český forvard Roman Servanga Dánsko dalo ve druhé třetině gól, aby snížilo vedení na polovinu, ale Dánové byli po zbytek zápasu v defenzivě šetrní a skvěle zamykali místa s vysokým rizikem skórování. V závěrečné minutě zápasu čeští hráči málem srovnali hru, ale přestřelili Tomáš Kundratech Trefil sloup a Dane se dokázal vzpamatovat a nechat hodiny dosáhnout nuly.

Dánský Networker Sebastian Tom Sklon byl po celou dobu vynikající, hru dokončil s 39 zákroky při 40 střelách proti.

Od Dánska se zpočátku v mužské soutěži nečekalo, že bude dělat velký rámus, ale po svém středečním dopoledním vystoupení by se mohlo stát jedním z poutavých příběhů těchto olympijských her.

Dánové se příště utkají s ROC ve čtvrtek večer ve 23:10 ET.

Klikněte Tady Chcete-li zobrazit všechny statistiky vítězství Dánska nad Čechy, klikněte zde Tady Opakujte celou akci od začátku do konce.