Dánsko porazilo Čečensko v olympijském hokejovém zápase mužů a poprvé vyhrálo

Dánové muži i ženy absolvují své olympijské premiéry v hokeji na zimních hrách v roce 2022, přičemž Dánové vyhráli své první olympijské vítězství na svých prvních olympijských hrách vítězstvím 2:1 nad Sekia ve středu ráno.

Přestože velkou část svahu měli Češi pod kontrolou, první třetina dvou branek pomohla Dánům k vítězství.

Defenzivní hráč Marcus Laritson Skóre otevřel poté, co jeho střela byla odražena v polovině úvodní šňůry a vstřelil svůj první gól v mužském hokeji na olympijských hrách.

Viz také: Dánsko vstřelilo první olympijský gól v mužském hokeji

O pár minut později dlouholetý hráč NHL Franz Nielsen Dánsko zdvojnásobilo svůj náskok gólem z penalty. Nielsen dostal trestné střílení a jeho tým zabil vlastní penaltu. Díky defenzivní hře Nifty u modré čáry vytvořil krátký nápor, který donutil českého obránce k penaltě.

český forvard Roman Servanga Dánsko dalo ve druhé třetině gól, aby snížilo vedení na polovinu, ale Dánové byli po zbytek zápasu v defenzivě šetrní a skvěle zamykali místa s vysokým rizikem skórování. V závěrečné minutě zápasu čeští hráči málem srovnali hru, ale přestřelili Tomáš Kundratech Trefil sloup a Dane se dokázal vzpamatovat a nechat hodiny dosáhnout nuly.

Dánský Networker Sebastian Tom Sklon byl po celou dobu vynikající, hru dokončil s 39 zákroky při 40 střelách proti.

Od Dánska se zpočátku v mužské soutěži nečekalo, že bude dělat velký rámus, ale po svém středečním dopoledním vystoupení by se mohlo stát jedním z poutavých příběhů těchto olympijských her.

Dánové se příště utkají s ROC ve čtvrtek večer ve 23:10 ET.

Klikněte Tady Chcete-li zobrazit všechny statistiky vítězství Dánska nad Čechy, klikněte zde Tady Opakujte celou akci od začátku do konce.