Dánsko porazilo na mistrovství světa v ledním hokeji Kanadu, Českou republiku a USA

TAMPERE, Finsko – Dánsko porazilo v pondělí na mistrovství světa v ledním hokeji Kanadu 3:2, zatímco Spojené státy prohrály s Českou republikou.

29 zákroků Sebastiana Tama pomohlo Dánsku ohromit Kanadu a postoupit do čtvrtfinále.

Kanada se již nemůže kvalifikovat jako nejlepší nasazená skupina ve skupině A a musí v úterý porazit Francii, aby si zajistila místo v osmifinále.

Dánsko hraje se Slovenskem, aby se vyhnulo prohře v regulaci.

USA si budou muset počkat na kvalifikaci do čtvrtfinále poté, co ve svém předposledním zápase ve skupině prohráli 1:0 s Čechy.

V 7:53 první třetiny skóroval v úniku Matej Blumel a brankář Karel Vejmelka zastavil 24 střel, když Češi vychytali svůj první výpadek na šampionátu. Jeremy Swaeman provedl 15 ze 16 úspor pro USA

Úterní prohra s Norskem by znamenala, že Američané zmeškají čtvrtfinále, pokud Lotyšsko porazí Švédsko.

USA vedou ve skupině 4:2, když vyhrály v prodloužení nad Švédskem, druhou prohru přišlo proti olympijskému vítězi Finsku.

Rakousko vstřelilo pět gólů ve třetí třetině v dramatickém návratu, aby porazilo Velkou Británii 5:3, a vyřadilo je tak z mistrovství světa 2023.

Kazachstán porazil Itálii 5:2 a postoupil na příští rok na mistrovství světa na úkor neporažených Italů.

READ  Největší motokrosová výstava v České republice se bude konat v dubnu v Brněnském deníku Prekla